Derbi öncesi tv tarihi ne söylüyor?

Siyasette büyük gün geldi çattı. Binali Yıldırım ile Ekrem İmamoğlu, bugün canlı yayında ekran tartısına çıkıyorlar.

Peki 2.5 saatlik bir televizyon tartışması, seçimin kaderini tümden belirleyebilir mi? Televizyon tarihi bu soruya 'Evet' yanıtını veriyor.
Özellikle de hem televizyonun anavatanı, hem de demokrasi, özgürlük ve fırsatlar ülkesi olarak bilinen ABD'nin politik tarihi, izleyici konumundaki seçmenlerin tercihini tümden ya da kısmen değiştiren televizyon münazaraları ile dolu.
Geçen hafta da yazmıştım. 1960 yılında ABD'de televizyon düellosuna çıkan Cumhuriyetçi Başkan Yardımcısı Richard Nixon ile Demokrat Parti Massachusetts Senatörü John F. Kennedy arasındaki tartışma Kennedy'nin ezici üstünlüğüyle sonuçlanmıştı. Kötü makyajı ve yorgun yüz ifadesi Nixon'ın sonunu getirirken, münazarayı radyodan dinleyenlerin oyu ise Nixon'dan yana olmuştu.
2017 yılında Fransa'da gerçekleşen Emanuel Macron ile Marine Le Pen arasındaki ekran kapışmasında ise Macron'un "Kusura bakmayın Madam Le Pen ama Fransa sizden daha iyisini hak ediyor" sözü, ırkçı liderin tuş olmasına yetmişti. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Virüse antikor buldum: Akıncı 28 Mayıs 2020 | 98 Okunma 29 sayısına sevinirken... 27 Mayıs 2020 | 120 Okunma TRT kendini nasıl baltaladı? 26 Mayıs 2020 | 1.084 Okunma Bayram gelmiş neyime? 24 Mayıs 2020 | 161 Okunma Bekçilere saygı lütfen! 23 Mayıs 2020 | 88 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar