Derbi öncesi tv tarihi ne söylüyor?

Siyasette büyük gün geldi çattı. Binali Yıldırım ile Ekrem İmamoğlu, bugün canlı yayında ekran tartısına çıkıyorlar.

Peki 2.5 saatlik bir televizyon tartışması, seçimin kaderini tümden belirleyebilir mi? Televizyon tarihi bu soruya 'Evet' yanıtını veriyor.
Özellikle de hem televizyonun anavatanı, hem de demokrasi, özgürlük ve fırsatlar ülkesi olarak bilinen ABD'nin politik tarihi, izleyici konumundaki seçmenlerin tercihini tümden ya da kısmen değiştiren televizyon münazaraları ile dolu.
Geçen hafta da yazmıştım. 1960 yılında ABD'de televizyon düellosuna çıkan Cumhuriyetçi Başkan Yardımcısı Richard Nixon ile Demokrat Parti Massachusetts Senatörü John F. Kennedy arasındaki tartışma Kennedy'nin ezici üstünlüğüyle sonuçlanmıştı. Kötü makyajı ve yorgun yüz ifadesi Nixon'ın sonunu getirirken, münazarayı radyodan dinleyenlerin oyu ise Nixon'dan yana olmuştu.
2017 yılında Fransa'da gerçekleşen Emanuel Macron ile Marine Le Pen arasındaki ekran kapışmasında ise Macron'un "Kusura bakmayın Madam Le Pen ama Fransa sizden daha iyisini hak ediyor" sözü, ırkçı liderin tuş olmasına yetmişti. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Sosyal medya hepimizi sosyopat mı yaptı? 21 Temmuz 2019 | 50 Okunma Konuk sanatçıya büyük saygısızlık 20 Temmuz 2019 | 69 Okunma Kızcağız öldü denetim başladı 19 Temmuz 2019 | 47 Okunma Bu ne ‘yaman’ çelişki? 18 Temmuz 2019 | 57 Okunma Ayaz ve Nupelda... 17 Temmuz 2019 | 54 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar