O “dava” acaba hangi “davaydı”?

O videoyu görmüşsünüzdür. Bir ilçe seçim kurulu önünde stant açmış gelen geçeni imza atmak için ikna etmeye çalışan Yeniden Refah Partili gençler, bir cep telefonundan haberi izliyor....

O videoyu görmüşsünüzdür. Bir ilçe seçim kurulu önünde stant açmış gelen geçeni imza atmak için ikna etmeye çalışan Yeniden Refah Partili gençler, bir cep telefonundan haberi izliyor.

Haberden o anda partilerinin Cumhur İttifakı’na katıldığını ve liderleri Muhammed Ali Fatih Erbakan’ın da cumhurbaşkanı adaylığından çekildiğini öğreniyorlar.

İnanmak istemiyorlar, bunun “sadece bir yorum”, “spekülasyon” olduğunu söylüyorlar ama çok da emin değiller.

Davalarının lideri, tam tersi bir adım atmadan önce günlerdir ilçe seçim kurulları önünde dava aşkıyla imza toplayan gençlere mi haber verecekti?

Fatih Erbakan, hiçbir açıklama yapmadan son dakikada Cumhurbaşkanlığı adaylığından çekilip Cumhur İttifakı’na katıldığında kendisi için zahmet edip ilçe seçim kurullarında imza veren kişi sayısı 69.199’du.

Ama herhalde son iki günü Ramazan’a gelen dört gün boyunca seferber ettiği bu 69.199’a kişiden bir helallik bile istemeyecek.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bir nüfus sayımı nasıl kazanılır? 31 Mayıs 2023 | 284 Okunma Montajsız, ham görüntüler… 27 Mayıs 2023 | 648 Okunma Ya ümmetin Türkiyeli evlatları? 22 Mayıs 2023 | 1.027 Okunma Sahiden öyle mi oldu? 20 Mayıs 2023 | 885 Okunma Gidemeyenlerin ülkesi…. 17 Mayıs 2023 | 149 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar