İsmail Türüt’ün klibini kimin yaptığını bile merak edip….

Sedat Peker’in basın danışmanı olarak tanınan Emre Olur önceki hafta BAE’nin sınırdışı etmesi sonucu gittiği Arnavutluk’tan Türkiye’ye getirilip tutuklandı.İfadesinde anlattığına...

Sedat Peker’in basın danışmanı olarak tanınan Emre Olur önceki hafta BAE’nin sınırdışı etmesi sonucu gittiği Arnavutluk’tan Türkiye’ye getirilip tutuklandı.

İfadesinde anlattığına göre Olur, Sedat Peker ile iki gün geçirdiği Abu Dabi’de üçüncü gün sabah bir otelde Peker’le kahvaltı yaparken BAE’li yetkililer tarafından alınıp havalimanına götürüldü.

Önce uçakla geldiği Sırbistan’a sonra Arnavutluk’a gönderildi. Orada da havalimanında gözaltına alınıp ertesi gün Türkiye’ye iade edildi.

Her şey fazlasıyla hızlı oldu.

26 yaşında sağa sola efelenen tweetler atmak dışında herhangi bir suç işlememiş, sabıkasız Emre Olur, neredeyse azılı bir suçlu gibi anında Türkiye’ye verildi.

İçişleri Bakanı Soylu, “Bir soysuz daha getirildi” gibi öfkeli bir açıklama dahi yaptı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
O fotoğraftan neden o kadar rahatsız olmadılar? 26 Kasım 2022 | 452 Okunma 2002’deki AK Parti 20 yıl sonra hala muhalefette… 21 Kasım 2022 | 337 Okunma İstiklal saldırısı: Şüpheler ve sorular 19 Kasım 2022 | 214 Okunma 7 Haziran-1 Kasım arası: Yurtta ve dünyada ne olmuştu, ne olmamıştı? 14 Kasım 2022 | 77 Okunma Yakın tarihten bir pragmatizm hikayesi 12 Kasım 2022 | 169 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar