Haydi televizyonda tartışalım çünkü çaldılar...

“Tek başıma karar veremem”,  “arkadaşlarımız konuşuyor”, “müzakereler sürüyor”, “moderatör şu olmalı”, “neden onun adını dediler”,

“Tek başıma karar veremem”,  “arkadaşlarımız konuşuyor”, “müzakereler sürüyor”, “moderatör şu olmalı”, “neden onun adını dediler”, “ben yapmıyorum”, “onun hakkıydı”, “bu yapıyorsa izlemiyorum” derken nihayet İstanbul Belediye Başkanlığı seçiminin rövanşında karşı karşıya gelen Binali Yıldırım ve Ekrem İmamoğlu’nun televizyonda tartışması için iki parti anlaştı.

İki parti arasında, bir televizyon programı için neredeyse Magna Carta gibi bir yazılı anlaşma imzalandı.

Türkiye’deki medyanın hali üzerine ibretlik görüntülerin ortaya çıktığı “moderatör kim olmalı” tartışması da neyse ki bir de onun için sandık başına gitmeye gerek kalmadan çözüldü.

İnsanlık için küçük ama bizim için büyük bir adım...

Dünyadaki ileri demokrasiler için son derece rutin olan, bizde ise videoları internette bulunup şaşkınlıkla izlenen nostaljik hatıralar olarak kalmış, seçimlerde adayların televizyonda tartışması geleneğinin geri dönmesi tabii ki sevindirici.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Adaylardan biri sıkılıp saatine baktığında... 17 Haziran 2019 | 11.915 Okunma Demokratik tövbeler bozuldu mu? 15 Haziran 2019 | 2.000 Okunma Haydi televizyonda tartışalım çünkü çaldılar... 12 Haziran 2019 | 2.558 Okunma Bana arkadaşını söyle sana suçlu olup olmadığını söyleyeyim! 10 Haziran 2019 | 2.362 Okunma Neneme Atina’nın Yunanistan’ın başkenti 08 Haziran 2019 | 1.693 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar