İşsiz kalanların kökenlerine bakılmalı

Digicom Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Yiğit aradı. Tespiti doğru ise sıkıntı büyük demektir. Lafı uzatmadan söylediklerini aktarayım: “Pek çok şirketin insan kaynakları politikası...

Digicom Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Yiğit aradı. Tespiti doğru ise sıkıntı büyük demektir. Lafı uzatmadan söylediklerini aktarayım:

“Pek çok şirketin insan kaynakları politikası değişmeye başladı. Benim öğrendiğim en az 20 firma var. Özellikle Güneydoğulu kişileri işe almama kararı var. İşten çıkarmalar yapılacaksa, önce Güneydoğulu kişilerden başlanıyor. Kimse farkında değil ama son terör olaylarından sonra kendiliğinden böyle bir eğilim başladı. Ülkemizdeki sosyal barışı bozacağından endişe ediyorum.”

Yiğit’in söylediklerini teyit etmek imkânsız şu aşamada. Yine de bir tek şirkette bile olsa bir çalışanı veya çalışanlar, sadece doğdukları yere veya etnik kimliğine, dini kimliğine bakılarak korku veya tepki nedeniyle ayrımcılığa tabi tutuluyorsa bu insanlık suçudur. Bu noktada Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu’ya bir çağrım olacak.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Trump, 23 milyon insanı kovabilir mi? 14 Aralık 2016 | 288 Okunma Adam iyiyse, katil olmasının önemi yok! 31 Ekim 2016 | 227 Okunma Ekonomi başkanlıkla zıplar mı? Kim anlatacak? 27 Ekim 2016 | 253 Okunma Yok oluş içindeyiz 25 Ekim 2016 | 338 Okunma Petrole rağmen huzur bulamayanlar 18 Ekim 2016 | 182 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar