Çıkarlar yalan söylerken utanır

Hanna Swida Ziemba, “Eski kuşaklar kendilerini gelecek kadar geçmişle de tanımlıyorlardı” diyor ama yeni kuşaklar için var olan tek şey şimdiki zaman.Polonyalı sosyolog Ziemba, 30 yıl önceki kuşağın...

Hanna Swida Ziemba, “Eski kuşaklar kendilerini gelecek kadar geçmişle de tanımlıyorlardı” diyor ama yeni kuşaklar için var olan tek şey şimdiki zaman.

Polonyalı sosyolog Ziemba, 30 yıl önceki kuşağın dünyada neden bu kadar saldırganlığın olduğunu sorgularken “Yeni nesillerin böyle bir sorusu da yok sorunu da” diyor.

1700’lü yılların sonunda gerçekleşen ünlü Fransız Devrimi’ni düşünceleriyle etkileyen İsviçreli sosyolog yazar Jean-Jacques Rousseau insanların özgürlüğe zorlanması gerektiğini savunanlardan.

**

2017 yılında ölen Yahudi kökenli Polonyalı sosyolog ve filozof Zygmunt Bauman ise bugünkü dünyanın küresel şirketlere çalışan paralı akademisyenleri, reklam ve senaryo yazarlarının teoride değilse bile pratikte, insanlara mutlu olma paketi sunduklarını söylüyor.

Yani mutluluk paketlenmiş, satılan ve alıcısı olan bir mal ve ürüne dönüşmüş durumda.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Önce zihinleri sonra rafları işgal ettiler 03 Aralık 2023 | 101 Okunma Ekonomik soykırım 29 Kasım 2023 | 115 Okunma Siyonizmin tek güç kaynağı paradır 26 Kasım 2023 | 122 Okunma Kenevir milli projeye nasıl dönüşür 22 Kasım 2023 | 273 Okunma Boycott 19 Kasım 2023 | 75 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar