AB darmadağın

Hürriyet gazetesi yazarı Yalçın Bayer. birçok konuyu başlıklar halinde kaleme aldığı yazsısında AB darmadağın halde olduğunu AB'nin yeni bir Türkiye politikasına ihtiyacı olduğunu dilee getirdi.

Tekleyen Avrupa ülkeleri, Varhelyi’yi Türkiye’ye gönderip yeni bir politika arayışında

Çarşamba Ankara’da bir misafir vardı. Avrupa Komisyonu’nun Komşuluk ve Genişlemeden Sorumlu Üyesi Oliver Varhelyi. 51 yaşında Macar avukat ve diplomat. 2019’dan beri bu görevde. Bu ziyaret, seçimlerin ardından bir AB temsilcisi tarafından yapılan ilk resmi ziyaretti. Dışişleri, Ticaret, Aile ve Sosyal Hizmetler, Enerji ve Tabii Kaynaklar ve Sanayi ve Teknoloji Bakanları ile görüştü. TOBB Başkanı ve TOBB üyeleri ile yemekli toplantıda bir araya geldi. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz’a nezaket ziyaretinde bulundu. Yoğun bir ziyaret programı yaşandı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İasos liman projesi yargıda iptal edildi... Güllük Körfezi cennet kalacak 26 Eylül 2023 | 26 Okunma Sınıfları havalandırmak çare değil 22 Eylül 2023 | 66 Okunma Gönüllü arkeologlar Milas’ı çok seviyor 21 Eylül 2023 | 56 Okunma CHP İstanbul, Gürsel Tekin’e mi kalıyor? Prof. Mehmet Karlı ikna edilemedi 20 Eylül 2023 | 460 Okunma CHP kongreleri kavgalı mı yürüyecek 19 Eylül 2023 | 79 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar