Siyasette değişim, vefa ve sadakat…

Vefa sadece bugünkü siyasi mücadeledeki yoldaşlara karşı yapılmaz. Aynı ruh ikliminin, siyasi mücadelenin simgesel isimlerine yönelik vefa göstermek de önemlidir.

Siyasi hareket ve yapılarda sadakat ve vefa birbirini besler. Vefanın güçlü olduğu hareketlerde sadakat de çok güçlüdür. Sadakatsizlik yapanların çoğaldığı ortamlarda vefayı hak edenler de azalır.

AK Parti büyük ve uzun soluklu bir siyasi hareket. Böyle bir partinin siyasi gücünü muhafaza edebilmesi vefa ve sadakat ölçüsünün koruyabilmesinden geçiyor.

Binlerce milletvekilinin, teşkilat mensubunun, meclis üyesinin farklı dönemlerde görevler üstlendiği bir siyasi yapıda geleneği ve değişimi bir arada götürebilmek ve dengeleri koruyabilmek çok zordur.

AK Parti münferit sıkıntılar ve şikâyetler yaşansa da bu kadro hareketliliğini başarıyla yönetmeyi bilmiştir.

7. Olağan Kongrede vefa-sadakat...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ramazan, sosyal mesafe ve sosyal dayanışma 16 Nisan 2021 | 44 Okunma Diplomasi trafiği ne anlama geliyor? 14 Nisan 2021 | 440 Okunma Darbeciliğin özü... 09 Nisan 2021 | 144 Okunma FETÖ'nün ikinci kumpasına gelmek 07 Nisan 2021 | 793 Okunma ABD-Rusya çekişmesi ve Türkiye 02 Nisan 2021 | 631 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar