Karşıtlık, takıntı ve insafsızlık…

Tuhaf bir psikoloji var. AK Parti ve Erdoğan karşıtlığı takıntılı bir halet-i ruhiye üretiyor. Konu her ne olursa, karşıdaki kişi her kim olursa olsun oklar ona yine ona çevriliyor.Bu zihniyet önce CHP yönetiminde...

Tuhaf bir psikoloji var. AK Parti ve Erdoğan karşıtlığı takıntılı bir halet-i ruhiye üretiyor. Konu her ne olursa, karşıdaki kişi her kim olursa olsun oklar ona yine ona çevriliyor.

Bu zihniyet önce CHP yönetiminde ortaya çıktı. Suriye uçağımızı düşürdü Esed yerine Erdoğan’ı eleştirdiler. FETÖ darbeye kalkıştı Erdoğan’ı darbe yapmakla suçladılar. DEAŞ’an PKK’ya, Ermenistan’dan Fransa’ya hangi örgüt, hangi ülke Türkiye ile sorun yaşasa hedefe sorunu üreteni değil Erdoğan’ı koydular.

Siyasette elbette rakibinizi muhatap alır ve onu eleştirirsiniz ama hakkaniyet ve insaf önce adil bir şekilde sorunu üreten tarafa laf söylemeyi gerektirir. İçerideki Erdoğan düşmanlığı sebebiyle dışarıdaki Türkiye düşmanlarını eleştirmemek, kılıcı hep içeriye sallamak başkalarının ekmeğine yağ sürmektir.

Bu zihniyet giderek yayılıyor.

CHP’liler çamlar deviriyor, ‘biz kendimize bakalım’ diyorlar.

HDPR

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yüzyılın İhaneti, Yahudiler Trump'ı satacak mı? 23 Ekim 2020 | 1.157 Okunma ‘Biz'den birini kaybettik… 20 Ekim 2020 | 3.545 Okunma Işık metaforu ve alerjik reaksiyon 15 Ekim 2020 | 204 Okunma Zor zamanlarda nasıl bir liderlik gerekir? 14 Ekim 2020 | 139 Okunma Karşıtlık, takıntı ve insafsızlık… 09 Ekim 2020 | 114 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar