“İrtica kılıflı İslam düşmanlığı”

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli dünkü grup konuşmasında laikliğin de olduğu devletin temel niteliklerine vurgu yaptıktan sonra ''Ancak irtica tehlikesini kılıf yaparak estirilen İslam düşmanlığına...

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli dünkü grup konuşmasında laikliğin de olduğu devletin temel niteliklerine vurgu yaptıktan sonra ''Ancak irtica tehlikesini kılıf yaparak estirilen İslam düşmanlığına tahammülümüz söz konusu olmayacaktır'' dedi.

Malum bir süredir askeri okullar yönetmeliğinde 'irtica maddesi çıkarıldı' diye laik hassasiyetleri kaşıyan bir propaganda yürütülüyor.

Bahçeli bu kışkırtmalara karşı her zamanki gibi 'sağlam bir irade' ortaya koyarak net bir siyasi duruş sergiledi.

İrtica muğlak bir ifade olarak çok canlar yaktı, büyük huzursuzluklar çıkardı, iktidarlara tahakküm etmek için siyasi bir sopa olarak kullanıldı. Ne FETÖ gibi bir tehlikeyi önledi ne de gerçek manada milli güvenliğe karşı yapılanmaların güvenlik birimlerine zarar vermesini engelledi.

İrtica denilince din, dindarlık, maneviyat, muhafazakârlık, mukaddesat kaynaklı ne varsa bir paket olarak hedefe konuldu.

'Gericilik' damgası siyasi bir manivela olarak kulla

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ramazan, sosyal mesafe ve sosyal dayanışma 16 Nisan 2021 | 44 Okunma Diplomasi trafiği ne anlama geliyor? 14 Nisan 2021 | 440 Okunma Darbeciliğin özü... 09 Nisan 2021 | 144 Okunma FETÖ'nün ikinci kumpasına gelmek 07 Nisan 2021 | 793 Okunma ABD-Rusya çekişmesi ve Türkiye 02 Nisan 2021 | 631 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar