Aylan bebeklerin hatırına…

Karanlık bir el, Suriyeli göçmenler üzerinden Türkiye’nin içini karıştırmaya ve yeni toplumsal/siyasal kırılganlıklar üretmeye çalışıyor.  ‘Ülkemde Suriyeli...

Karanlık bir el, Suriyeli göçmenler üzerinden Türkiye’nin içini karıştırmaya ve yeni toplumsal/siyasal kırılganlıklar üretmeye çalışıyor. 

‘Ülkemde Suriyeli İstemiyorum’ gibi sosyal medya kampanyaları veya bazı şehirlerdeki göçmenlere yönelik yalan haberlere dayanan kışkırtmalar acaba Suriyeli göçmenler tarafından nasıl algılanıyor? 

Bir düşünün; bombalardan kaçarak güvenli bir yere sığındığını düşünen insanlar acaba kışkırtma veya nümayiş haberlerini izlediğinde ne hissediyordur? Bir korkudan kaçıp yeni bir korkuyla karşı karşıya kalmak, zaten pır pır atan yüreklerde nasıl bir etki yapar?

Savaş zaten büyük bir travma üretir. Ölüm, sürgün, göç, yakınlarını kaybetmek başlı başına bir travmadır.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Devlet yokken insan, kültür, ahlak vardı 18 Eylül 2019 | 152 Okunma Kılıçdaroğlu Külliye’ye zor gider, çünkü… 13 Eylül 2019 | 2.791 Okunma AK Parti ve muhalefet rolü 11 Eylül 2019 | 1.915 Okunma PKK’yı ‘anne korkusu’ sardı… 06 Eylül 2019 | 2.674 Okunma Aylan bebeklerin hatırına… 04 Eylül 2019 | 2.202 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar