Aylan bebeklerin hatırına…

Karanlık bir el, Suriyeli göçmenler üzerinden Türkiye’nin içini karıştırmaya ve yeni toplumsal/siyasal kırılganlıklar üretmeye çalışıyor.  ‘Ülkemde Suriyeli...

Karanlık bir el, Suriyeli göçmenler üzerinden Türkiye’nin içini karıştırmaya ve yeni toplumsal/siyasal kırılganlıklar üretmeye çalışıyor. 

‘Ülkemde Suriyeli İstemiyorum’ gibi sosyal medya kampanyaları veya bazı şehirlerdeki göçmenlere yönelik yalan haberlere dayanan kışkırtmalar acaba Suriyeli göçmenler tarafından nasıl algılanıyor? 

Bir düşünün; bombalardan kaçarak güvenli bir yere sığındığını düşünen insanlar acaba kışkırtma veya nümayiş haberlerini izlediğinde ne hissediyordur? Bir korkudan kaçıp yeni bir korkuyla karşı karşıya kalmak, zaten pır pır atan yüreklerde nasıl bir etki yapar?

Savaş zaten büyük bir travma üretir. Ölüm, sürgün, göç, yakınlarını kaybetmek başlı başına bir travmadır.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Korkuyla yaşamak… 24 Ocak 2020 | 2.400 Okunma Hangi lider gündem belirleme gücüne sahip? 22 Ocak 2020 | 1.943 Okunma Türkiye’nin sesini kısamazlar! 17 Ocak 2020 | 2.560 Okunma CHP yanlış ülkede siyaset yapıyor! 15 Ocak 2020 | 2.438 Okunma Kim kazandı, kim kaybetti? 10 Ocak 2020 | 2.468 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar