Âlem sanal, sorunlar gerçek…

İnternetin ve sosyal medyanın yaygınlaşması sanal ortam, sanal âlem gibi olguların hayatımıza girmesine ve yeni ihtiyaçlar-sorunlar-talepler ortaya çıkmasına sebep oldu.  Aslında gerçek olmayan ve hayali...

İnternetin ve sosyal medyanın yaygınlaşması sanal ortam, sanal âlem gibi olguların hayatımıza girmesine ve yeni ihtiyaçlar-sorunlar-talepler ortaya çıkmasına sebep oldu. 

Aslında gerçek olmayan ve hayali anlamındaki ‘sanal’ kelimesi üzerinden tanımlanan bu yeni alan hiç de hayali olmayan, son derece gerçek sorunların artmasına sebep oldu. 

Sanal âlem demek, birçok insan için yeni bir hayat alanı, yeni bir ilişki biçimi, yeni bir öğrenme yolu, yeni bir iletişim biçimi, hatta kimilerine göre yeni bir hayat felsefesi demek! 

Sanal dünyanın operasyonel kullanımı, interneti siyasi kavgalar, çekişmeler, mücadeleler için etkili ama tehlikeli bir araç haline getiriyor. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Siyaset mücadele işidir… 03 Aralık 2019 | 2.496 Okunma ‘Mayına bastık aman kıpırdamayın’ 29 Kasım 2019 | 2.468 Okunma Siyasi hafiflik başa bela… 27 Kasım 2019 | 1.896 Okunma PKK da, siyasi projesi de çöktü… 22 Kasım 2019 | 2.355 Okunma Erdoğan ve yıldızın parladığı anlar… 20 Kasım 2019 | 2.760 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar