Âlem sanal, sorunlar gerçek…

İnternetin ve sosyal medyanın yaygınlaşması sanal ortam, sanal âlem gibi olguların hayatımıza girmesine ve yeni ihtiyaçlar-sorunlar-talepler ortaya çıkmasına sebep oldu.  Aslında gerçek olmayan ve hayali...

İnternetin ve sosyal medyanın yaygınlaşması sanal ortam, sanal âlem gibi olguların hayatımıza girmesine ve yeni ihtiyaçlar-sorunlar-talepler ortaya çıkmasına sebep oldu. 

Aslında gerçek olmayan ve hayali anlamındaki ‘sanal’ kelimesi üzerinden tanımlanan bu yeni alan hiç de hayali olmayan, son derece gerçek sorunların artmasına sebep oldu. 

Sanal âlem demek, birçok insan için yeni bir hayat alanı, yeni bir ilişki biçimi, yeni bir öğrenme yolu, yeni bir iletişim biçimi, hatta kimilerine göre yeni bir hayat felsefesi demek! 

Sanal dünyanın operasyonel kullanımı, interneti siyasi kavgalar, çekişmeler, mücadeleler için etkili ama tehlikeli bir araç haline getiriyor. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
S-400 turnusolu ve renkten renge bürünenler… 17 Temmuz 2019 | 138 Okunma Âlem sanal, sorunlar gerçek… 12 Temmuz 2019 | 1.394 Okunma Sistemin kâhyası mısın? 10 Temmuz 2019 | 1.395 Okunma ‘İktidar oldu, muktedir olamadı!’ 05 Temmuz 2019 | 2.062 Okunma Ya reel politika değişiyorsa? 03 Temmuz 2019 | 2.080 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar