Akla zarar sorulara cevap beklemek

Kılıçdaroğlu'nun dayatmaya varan soru-cevap tarzında ısrar etmesi anlaşılan bir tür muhataplık oluşturma, gündem belirleme, köşeye sıkıştırma amacı taşıyor. Ama bunların hiçbirisi olmuyor

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bir süredir belli konularda sorular soruyor ve Cumhurbaşkanımız Erdoğan'dan cevaplar istiyor. Bu yöntemi adet haline getirdi.

Çok makul, çok gerekli, çok önemli, çok mantıklı olduğunu düşündüğü soruları tekrar ederek hükümeti köşeye sıkıştırdığını zannediyor.

Oysa soruların tutar tarafı yok, birçoğu kuyuya atılan taş mesabesinde.

Buna rağmen her gün kuyuya attığı taşları Erdoğan'ın çıkarmasını istiyor, bunun için ısrar ediyor. Cevap verilse de verilmese de aynı soruları sormayı sürdürüyor.

Örneğin göçmenler için yapılan masraflarla ilgili sorusuna defalarca cevap verildi ama o hiç duymamış gibi yapmayı tercih etti.

Kılıçdaroğlu'nun bazı soruları gerçekten akıl mantık işi değil.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bahçeli ve erdemli siyaset 03 Mart 2021 | 576 Okunma ABD güvenimizi kazanabilecek mi? 26 Şubat 2021 | 171 Okunma Akla zarar sorulara cevap beklemek 24 Şubat 2021 | 442 Okunma Kılıçdaroğlu'nun tarafı… 19 Şubat 2021 | 276 Okunma Rehine katliamı nasıl bir alçaklıktır? 17 Şubat 2021 | 318 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar