25 Haziran sabahı nasıl bir Türkiye’ye uyanmak istiyoruz?

Belki de birçok Avrupa ülkesinde vatandaş, siyaseti yakından takip etmez, kendi geleceğiyle seçim sonuçları arasında doğrudan bir bağ kurmaz.  Türkiye’de ise seçim sonuçları sadece her...

Belki de birçok Avrupa ülkesinde vatandaş, siyaseti yakından takip etmez, kendi geleceğiyle seçim sonuçları arasında doğrudan bir bağ kurmaz. 

Türkiye’de ise seçim sonuçları sadece her vatandaşın tek tek geleceğini değil, ülkenin de bir bütün olarak geleceğini etkileyebilecek, hatta değiştirebilecek durumda.

Demokrasilerde elbette partiler kazanırlar kaybederler, kimi gelir kimi gider. Türkiye’de de öyle olmuştur. AK Parti seçimle gelmiştir ve seçimlerden meşruiyetini alarak ülkeyi yönetmiştir. 

Ama gelinen noktada Türkiye’de ilave bir durumun olduğu da unutulmamalı. Mesele sadece belli politikaları olan partilerin seçim kazanıp kazanmaması değil. Politika değişikliği normaldir ama seçim sonuçlarıyla daha fazla bir değişim murat ediliyorsa orada farklı bir durum vardır. 

YAZININ DEVAMI
YAZARIN DİĞER YAZILARI
CHP, bu adayı yakında sokağa da çıkarmaz 15 Şubat 2019 | 5.305 Okunma En büyük başarısı olan koltuğunu koruyabilecek mi? 13 Şubat 2019 | 3.801 Okunma Ekranda kaybolup giden bir aday! 08 Şubat 2019 | 6.685 Okunma ‘Seni başkan yaptırmayacağız’ senaryosunun yerel ayağı 06 Şubat 2019 | 4.320 Okunma Dava ahlakı-ittifak ahlakı… 01 Şubat 2019 | 3.380 Okunma
TÜM YAZILARI