"Tekerek Mustafa"

“Kızıyla ve dünürleriyle barışmaya yanaşmadığı için çok pişmanlık duyduğunu söyledi.” Kendisine Tekerek Mustafa denirdi. Bartın’da köyün sevilen, saygı duyulan...

“Kızıyla ve dünürleriyle barışmaya yanaşmadığı için çok pişmanlık duyduğunu söyledi.”
Kendisine Tekerek Mustafa denirdi. Bartın’da köyün sevilen, saygı duyulan, çalışkan, dürüst bir ferdiydi. Çoğu özelliği ile örnek alınabilecek bir kimseydi. Çok şeyler anlatırdı. İnsanlar anlattıklarından ders çıkarsın, anlatılanlardan iyilik üzerine örnek alsınlar, yanlış olanlardan sakınsınlar isterdi.
Benim üç kızımı ilk gördüğünde kız çocuklarının hakları üzerine anlatımlarda bulundu. Kendi tek kızının evden kaçtığının hikâyesini anlatırken aralarda sık sık ders verici örneklerle de anlatımını kuvvetlendirdi.
Kendisinden hiçbir şekilde gelip dünür olunmadan istenmeyen kızı, ona göre kandırılıp ama kızına göre gönül rızası ile akrabasına kaçtığında kızına küsmüş gönül koymuştu. O sebeple de tüm ısrarlara rağmen bir daha kızıyla barışmaya yanaşmamış.
YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
“Bir tövbe ettim ki…" 06 Temmuz 2022 | 57 Okunma Sizler ne güzel insanlarsınız 05 Temmuz 2022 | 73 Okunma Hollandalı Mustafa 04 Temmuz 2022 | 135 Okunma Hiç de çekinmiyorlardı! 02 Temmuz 2022 | 68 Okunma Beni şaşırtan müşteriler!.. 01 Temmuz 2022 | 92 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar