“Gözlerin mi kızardı senin?”

Ağladığımı belli etmemeye çalışarak patronun yanına gittim...  On bir yaşındaki bir çocuk hırsızlıkla suçlanabilirse nasıl cevap verirdi? Patron bana bu şekilde bakarak ne demek...

Ağladığımı belli etmemeye çalışarak patronun yanına gittim...
 
 
On bir yaşındaki bir çocuk hırsızlıkla suçlanabilirse nasıl cevap verirdi? Patron bana bu şekilde bakarak ne demek istiyordu. Ben bu şekilde o bakışlardan yorum çıkartmaya çalışırken patronun sesi beynime bıçak gibi saplandı. Direkt adımı söylemiyordu ama soru soran ve cevap isteyen bir üslupla “Burada beş yüz lira noksan” dedi.
Kıpkırmızı olmuştum. Sanki bana “parayı sen çaldın” der gibi geldi bu söz. Şaşırdım ne diyeceğimi bilemiyordum. Yutkunarak “bilmiyorum abi” diyebildim.
Patron cevap vermedi, tekrar yukarı çıktı. Ben ise başka illerden gelmiş işçilerin kaldığı odaya girdim ve ağlamaya başladım. Haksız bir ithamla şüpheyle karşı karşıya kalmıştım. Sözüm bile dinlenmemişti. Üstelik hırsızlık gibi çok çirkin bir işle suçlanıyordum. Hele hele benim gibi kimsenin malına parasına göz ucuyla bile bakmayan biri için bu ne kadar ağır ve korkunç bir suçlamaydı.
YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bununla geçmiş olsun… 01 Nisan 2020 | 63 Okunma “Ne oldu sana böyle?” 31 Mart 2020 | 48 Okunma Fare imha ekibi mi? 30 Mart 2020 | 134 Okunma Tıpkı babasına benziyordu 29 Mart 2020 | 123 Okunma Kıbrıs gazisinden dinledim... 28 Mart 2020 | 162 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar