Türkiye’nin en acil beka sorunu: Suriyeliler!..

İstanbul Valiliği dün ilginç bir açıklama yaptı: –Geçici koruma kapsamında olmakla birlikte, İstanbul ilinde kaydı olmayan (diğer illere kayıtlı) Suriye uyruklu yabancıların, kayıtlı bulundukları illere geri dönmeleri için 20 Ağustos 2019 tarihine kadar süre verilmiştir…

Bu ne demek?.. Bugüne dek ülkenin her yerinde diledikleri gibi ikamet eden, en büyük kentlerde kendilerine istedileri gibi “gettolar” yaratan Suriyelilerin neden olduğu sancılar artık dikkate mi alınmaya başlandı acaba?..
Diğer bir anlatımla; acaba hükümet, böylesine bir mülteci akınının yarattığı ve yaratacağı tehlikeyi, karmaşayı hatta çatışma riskini mi görmeye başladı?.. Tabii ki bunların tümü olabilir… Ancak asıl sıkıntının, İstanbul’u kaybetmenin en önemli nedenlerinden birinin bu olması, halkın neredeyse yüzde 90’ının mültecilerin memleketlerine geri gönderilmesini istemesi olduğunu sanıyorum!..
Bu açıklamanın aynı zamanda kaçak mültecilerin saptanması ve sınır dışı edilmesini sağlamanın ilk adımı olduğu da düşünülebilir… Zaten İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, aniden rota değiştirip, Valiliğin açıklamasından önce, geçtiğimiz cuma akşamı yaptığı konuşmada “düzensiz göçle” mücadelenin artılacağını müjdeleyip (!) şöyle demişti:

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bunun adına iflas diyorlar!.. 19 Kasım 2019 | 1.040 Okunma İbiş Efendi yine sahnede!.. 16 Kasım 2019 | 779 Okunma Zevahir kurtuldu mu şimdi yani?.. 15 Kasım 2019 | 348 Okunma Omurga 14 Kasım 2019 | 423 Okunma Kabusa yolculuk!.. 13 Kasım 2019 | 401 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar