Efendiler sizi “Çözüm havucu” da kurtaramaz!..

Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu önceki gün kendi yaptırdıkları anketlerin sonuçlarını açıkladı ve şu cümleyi kurdu:-Artık AKP yok, Erdoğan var!..Epey iddialı ve ağır bir yorum tabii!...

Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu önceki gün kendi yaptırdıkları anketlerin sonuçlarını açıkladı ve şu cümleyi kurdu:
-Artık AKP yok, Erdoğan var!..
Epey iddialı ve ağır bir yorum tabii! Yetinmedi, AKP’nin Anavatan Partisi’nden de hızlı çözüleceğini söyledi! üstüne muhalefetin oy hedefini de yüzde 60 olarak ilan etti!..
Bütün siyasetçiler, binde 0.3 alanı bile kazanacağını söyler, abartır diyebilirsiniz ama kazın ayağı öyle değil; yapılan tüm hesaplar, kamuoyuna yansıyan, yansımayan anketlerin ezici çoğunluğu iktidar partisinin güneşte kalmış kar misali eridiğini, yüzde 30’larda seyrettiğini gösteriyor!..
Tabii, bir de paniğin getirdiği açıklamalar var; örneğin her devrin “mühim şahsiyeti”, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı İlnur Çevik, önceki gün katıldığı bir televizyon programında, sunucunun “çözüm süreci yeniden gündeme gelebilir mi?” sorusuna önce şu karşılığı verdi:
Neden olmasın!..
Ardından, seçimlerden sonra yeni bir çözüm sürecinin başlayabileceğini şu sözlerle izah etti:
-Seçimlerden sonra sayın Cumhurbaşkanımızın Kürtler konusunda o bölge insanını rahatlatacak bir takım girişimlerde bulunacağına inanıyorlar!..
Kim inanıyor? Onun yanıtı yok! Sanırım Kürt yurttaşlardan söz ediyor. Bu durumda bölge insanı, bir diğer deyişle Kürt asıllı seçmen büyük bir heyecan ve coşku içinde Erdoğan’ın “Başkan” olması için koşa koşa sandığa gidecek, sonra da oturup “çözüm sürecinin” yeniden başlamasını bekleyecek, öyle mi?.. Bu türden üfürmelere siyaset dilinde şu sıfat yakıştırılıyor:
-Havuç politikası!..

KADERİNİ KİRPİKLERİNE BAĞLADI GÖNLÜM!.. Ne demek havuç politikası?
Şu demek: ver oyunu al istediğini!.. Ancak muhteremin atladığı çok yaşamsal bir durum söz konusu:
Defalarca kandırdığın, elini böğründe bırak...
YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Tanrım lütfen aklıma mukayyet ol!.. 25 Mayıs 2019 | 344 Okunma “Seçimin sonucuna etki edecek hiçbir şey yoktur!” 24 Mayıs 2019 | 290 Okunma Yanarak Ölmek!.. 23 Mayıs 2019 | 690 Okunma Gazetecinin göğsüne iliştirilen “yerli milli” madalyası!.. 22 Mayıs 2019 | 373 Okunma Binali Bey şeytana pabucunu ters giydirdi!.. 21 Mayıs 2019 | 1.649 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar