İyi futbol iyi futbolcuyla oynanıyor

Hürriyet Gazetesi Yazarı Uğur Meleke'nin bugünkü (16.05.2022)''İyi futbol iyi futbolcuyla oynanıyor'' başlıklı yazısı.

Futbolun gerçeğini F.Bahçe-Karagümrük maçında hepimiz bir kez daha gördük.

Futbolun en ilkel gerçeklerinden biri şudur: “İyi futbol, iyi futbolcuyla oynanır.” Planınız ne kadar stabil olursa olsun, şemanıza-organizasyonunuza ne kadar sadık kalırsanız kalın, bir noktada çok temel bir aksaklık devreye girebilir. Ve elinizi kolunuzu bağlayabilir. Ona da “kalite” diyebiliriz en basit haliyle. Dün Fenerbahçe’nin yaşadığı sorunu en az sözcükle böyle ifade edebiliriz bence.


MERT VE CRESPO’YU ARADILAR

Evet, Fenerbahçe’nin son 3 ayda yavaş yavaş oturttuğu sağlam bir planı var. Tanımlanabilir bir oyun felsefesi var. Birkaç oyuncu değişse de genelde çizgilerinden şaşmadılar, planlarını uygulamayı başardılar yakın geçmişte. Ancak bence dünkü eksikleri kritikti. Kim, Mert Hakan ve Crespo’yu arıyorlar. Bu oyuncuların ikameleri onların işlerini yapamadılar tam anlamıyla. Fenerbahçe’nin dün en büyük problemi bağlantı oyunuydu. Birinci-ikinci ve ikinci-üçüncü bölge geçişlerinde önceki haftalardaki kadar akışkan değillerdi. Özellikle ilk 70 dakikada yavaşlardı. Ve tahmin edilebilir bir oyun oynadılar. Bu noktada hem Mert, hem de Crespo’nun eksikliklerini hissettiklerini düşünüyorum.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Jesus demek önde baskı yapmak demek 03 Temmuz 2022 | 324 Okunma Neredeyse Mourinho’yu kovduruyordu 28 Haziran 2022 | 403 Okunma Buruk'un hayali Okan-Emre-Suat'lı orta saha 22 Haziran 2022 | 383 Okunma İşin sırrı Jorge Jesus'un orta sahasında 16 Haziran 2022 | 510 Okunma Yaşa Mustafa Kemal Paşa yaşa 15 Haziran 2022 | 288 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar