Vefa ve adalet!..

“Sevgili Uğur Ağabey,Beni sen de yakından tanıyorsun. Hangi merhalelerden geçerek nasıl seçildiğimin yakın tanıklarındansın. Ben hiçbir zaman sıradan bir belediye başkanı olmadım. Göreve...

“Sevgili Uğur Ağabey,

Beni sen de yakından tanıyorsun. Hangi merhalelerden geçerek nasıl seçildiğimin yakın tanıklarındansın. Ben hiçbir zaman sıradan bir belediye başkanı olmadım. Göreve seçilirken bile adliye koridorlarında sabahlayıp halkın tercihi olan bir oyun peşine düştüm. Aynı seçim döneminde bir değil, iki kez kazandım. Halkın sevgisini kazanmışız ki ikinci dönemimizde de bence askerlik gibi kutsal olan bir göreve yeniden takdir edildim.

★★★

İlk göreve başlarken Yalovalılara “Bana hakkınızı helal etmeyeceğiniz hiçbir işin altına imza atmayacağım” diyerek söz vermiştim. Çok şükür sözümü de tuttum.

Tüm Türkiye’nin yakından takip ettiği gibi 2020’nin Şubat ayında belediyemizin mali işler departmanında bir yolsuzluk tespit edildi. Konu bana intikal eder etmez, arkasından kimler, neler çıkar diye hiç düşünmeden konuyu yargıya intikal ettirdim. Saatler içinde kolluk kuvvetlerimize, adli mercilere şikayetlerimizi ilettik. Sonrasında 21 gün başkanlık görevime devam ettim. Soruşturmayı yürüten kolluk kuvvetlerimize, mülki müfettişlere tüm delil ve evrakların verilmesini sağladım.

Zaten daha 2014 yılında göreve ilk...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bir kar tanesinin çığa dönüşümü... 04 Aralık 2021 | 92 Okunma Altı delik ayakkabılı kaymakam adayı!.. 03 Aralık 2021 | 560 Okunma Buhran günlerinde futbol, sadece futbol değil çok şeydir!.. 02 Aralık 2021 | 97 Okunma Sözün bittiği yer!.. 01 Aralık 2021 | 222 Okunma Romancının çilesi!.. 28 Kasım 2021 | 103 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar