Tuvalet temizleyen lise müdürü!..

Ekrem İmamoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde israfın vardığı dudak uçuklatıcı boyutları, çarpıcı örneklerle anlatmaya devam ediyor.İhtiyaç fazlası olarak kiralanan...

Ekrem İmamoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde israfın vardığı dudak uçuklatıcı boyutları, çarpıcı örneklerle anlatmaya devam ediyor.

İhtiyaç fazlası olarak kiralanan araçlara 5 yılda ödenen 50 milyon lira ile 128 kreş yapılabileceğini ve böylece binlerce yavrumuza okul öncesi eğitim sağlanabileceğini belirtiyor.

★★★

Belediye iştiraki bir şirketin kasasından TRT’de yayınlanan bir diziye 25 milyon lira aktarıldığını söyleyip “Dizilere sponsor olmak, Büyükşehir Belediyesi’nin görevi mi?” diye soruyor.

Başkan haklı… Zira tüyü bitmemiş yetimin hakkının bulunduğu o kaynaklarla çekilen dizinin oyuncularına inanılmaz paralar ödeniyor. Ayrıca reytinglerde belirli bir yere gelindiği takdirde elde edilen kazanç da yapımcının cebine gidiyor!..

Oysa konu İBB’nin eğitim, kültür ve sanata hizmeti ise acil destek bekleyen o kadar çok kurum var ki.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
500 bin öğrencinin yitip gidecek haklarına yazık değil mi?.. 18 Ocak 2020 | 167 Okunma Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bir Adnan Kahveci’si olmayınca!.. 17 Ocak 2020 | 693 Okunma Efsaneyi yaşatmak!.. 16 Ocak 2020 | 165 Okunma Mehmetçik Libya'da risklerle dolu bir maceraya sürüklenmemeli!.. 15 Ocak 2020 | 227 Okunma Uçurtmalar çakılmasın!.. 12 Ocak 2020 | 158 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar