SADAT reklamı ve TV 100 olayı!..

Geçen Cumartesi sabahı TV 100 Program Müdürü Bülent Yılmaz, Ankara Temsilcisi Deniz Gürel ve çekim ekibiyle birlikte Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Merkezi’ne gittik.Bizi İzmir Milletvekili ve Genel Başkan...

Geçen Cumartesi sabahı TV 100 Program Müdürü Bülent Yılmaz, Ankara Temsilcisi Deniz Gürel ve çekim ekibiyle birlikte Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Merkezi’ne gittik.

Bizi İzmir Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Tuncay Özkan karşıladı. Tuncay ile hukukumuz çok eski yıllara dayanır. Kendisini Cumhuriyet Gazetesi’nden ARENA’ya transfer etmiş ve televizyon haberciliğine başlamasını sağlamıştım.

Daha sonra Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun makamına çıktık.

Keçiboynuzu çaylarımızı içtikten sonra röportajı yapacağımız salona geçtik.

Her zaman olduğu gibi Kemal Bey, neler soracağımı öğrenme konusunda en ufak bir talepte bulunmadı.

Yaklaşık 1.5 saat süren söyleşimizin sonunda, çekimleri izleyen Tuncay Özkan “Birçok manşet çıkacak harika bir program oldu, kutluyorum” dedi. Çekim kaydını yayına hazırlayacak olan TV-100 ekibi de çok başarılı bulduklarını söyledi.

Kemal Bey “Akşam değerli sanatçımız Müjdat Gezen'in 70. sanat yılının kutlanacağı etkinliğe katılacağım” deyince, ben de hayatımdaki en eski arkadaşım, büyük mizah ustası Müjdat Gezen'in yanında olacağımı söyledim ve “Program banttan yayınlanacak” dedim.

Teşekkür edip, akşam tekrar görüşmek üzere CHP Genel Merkezi'nden ayrıldık.

Aracımızla İstanbul'a geldikten sonra doğruca değerli sanatçı İlker Ayrık'ın sunuculuğunu  üstlendiği etkinliğinin yapılacağı Cemal Reşit Rey Salonu'na geçtik. Kemal Bey de oradaydı. Ev sahibi olarak ona, eski Meclis Başkanlarından Hikmet Çetin'e, 26.Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ'a, Koç Holding Onursal Başkanı Rahmi Koç'a ve diğer Müjdat Gezen dostlarına “Hoş geldiniz” dedikten sonra değerli kardeşim Gökmen Ulu'nun hazırladığı muhteşem Müjdat Gezen belgeselini izledik.

Müjdat ve biricik kızı Elif'in sahne performanslarının ardından Müjdat Gezen Sanat Merkezi öğrencilerinin sahneyi doldurmalarıyla sona eren büyüleyici etkinlikten çıktığımda saatler 23.30'u gösteriyordu.

Cep telefonumu açtığımda bir de ne göreyim?

Müjdat'ı alkışladığımız dakikalarda meğer sosyal medyada kızılca kıyamet kopmuş!..

Darağaçları kurulmuş ve yargısız infazlar başlamış!..

Hemen Tuncay Özkan gibi, 90'lı yıllarda birlikte çalıştığımız TV 100 Genel Yayın Yönetmeni Alican Değer'i arayıp, neler olduğunu sordum.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Altı sıfır mı dediniz?.. 27 Ocak 2023 | 371 Okunma Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu neden hedef tahtasındalar?.. 26 Ocak 2023 | 699 Okunma Uğur Mumcu, mafya, uluslararası uyuşturucu ve fuhuş baronları!.. 25 Ocak 2023 | 579 Okunma Vatandaşlık onurumuz nasıl satılıyor?.. 22 Ocak 2023 | 287 Okunma İlaç yok, ilaç!.. 21 Ocak 2023 | 195 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar