Parasızlık, ölüm tehditleri ve bombalar bile efsane başkan olmayı engelleyemez!..

Sevgili okurlarım, CHP’li Selâhattin Tonguç 1973-80 yılları arasında, yani 12 Eylül darbesine kadar Antalya’da başarıyla Belediye Başkanlığı yaptı. Çalışkan,dürüst ve cesur...

Sevgili okurlarım, CHP’li Selâhattin Tonguç 1973-80 yılları arasında, yani 12 Eylül darbesine kadar Antalya’da başarıyla Belediye Başkanlığı yaptı.
Çalışkan,dürüst ve cesur kişiliği nedeniyle bu güzelim kente hizmet eden siyasiler arasında çok saygın bir yere sahip oldu.
Bugün sizlerle bu efsane başkanın yeni seçilen CHP’li yerel yöneticilere yönelik altına imzamı atabileceğim çok değerli uyarı ve önerilerini paylaşacağım.

★★★

“Ben Selâhattin Tonguç…
İçinde bulunduğumuz seçim iklimi ile 1973 yılında yapılan yerel seçimlerin atmosferi büyük benzerlik gösteriyor.
1973 seçimleri, ülkede yıllarca egemen olmuş Adalet Partili (AP) belediyelerin el değiştirmesiyle sonuçlandı.
İstanbul’da Ahmet İsvan, Ankara’da Vedat Dalokay, İzmir’de İhsan Alyanak, Mersin’de Kaya Mutlu, İzmit’de Erol Köse, Kayseri’de Niyazi Bahçecioğlu, Antalya’da ise  27 yıldan sonra ben, CHP’den başkan seçildik.
CHP 42 ilde başkanlık koltuklarını kazandı.

★★★

Bu yazıyı kaleme almamdaki temel neden, o yıl seçilen CHP’li başkanların sosyal belediyecilik uygulamalarını şeffaflık, dürüstlük ve yenilikçi bir yaklaşımla halkla tanıştırıp bütünleştirmeleridir.
Sosyal demokrasi yereldeki etkinliğini ilk kez 73 seçiminde ortaya koymuştur.

★★★

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Güzel ve yalnız ülkem!.. 13 Ekim 2019 | 420 Okunma Türkiye, Trump’ın üstümüze yıkmak istediği IŞİD sorumluluğuna şiddetle karşı çıkmalı!.. 12 Ekim 2019 | 321 Okunma Trump’ın Suriye’den çekilme kararı başkanlık seçimiyle bağlantılı!.. 11 Ekim 2019 | 638 Okunma İzninizle 10 Ekim 2019 | 253 Okunma Utanç ve acı dolu öfkeyi yaşarken!.. 09 Ekim 2019 | 1.165 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar