Koskoca Türkiye’yi Anadolu’ya hapsetmek istiyorlar!..

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ndeyim.Başbakan Ersin Tatar’ın konuğu olarak geldiğimiz KKTC’de, önceki akşam, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin 26’ncı Genelkurmay Başkanı Emekli Orgeneral İlker...

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ndeyim.

Başbakan Ersin Tatar’ın konuğu olarak geldiğimiz KKTC’de, önceki akşam, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin 26’ncı Genelkurmay Başkanı Emekli Orgeneral İlker Başbuğ ile “Atatürkçülük ve Kıbrıs Türkü” konulu panele katıldık.

Salonu dolduranların büyük ilgiyle dinledikleri konuşmasında İlker Paşa, Atatürk ve devrimleri konusundaki engin birikimlerini paylaştıktan sonra sözü, tarihi perspektif içinde Kıbrıs’a, 1974’deki Barış Harekâtı’na ve Kuzey Kıbrıs Turk Cumhuriyeti’nin kuruluşuna getirdi.

Günümüzde Kıbrıs’ın çevresindeki doğalgaz kaynaklarının paylaşımı nedeniyle başgösteren ihtilâfların KKTC’nin önemini bir kez daha gözler önüne serdiğini belirten Başbuğ “Ada’daki Türk askeri varlığı vazgeçilmezdir” dedi.

15 Kasım, KKTC’nin 36’ncı kuruluş yıldönümü…

Ben de bu vesile ile, panele büyük ilgi gösteren izleyicilere şunu sordum:

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Korona aşılaması nasıl olacak, öncelik sırası nasıl belirlenecek? 25 Kasım 2020 | 0 Okunma Tarih dersi!.. 22 Kasım 2020 | 0 Okunma Öğretmen meslek kanunu acilen Meclis'ten geçmeli!.. 21 Kasım 2020 | 0 Okunma Azerbaycan-Ermenistan savaşından en kârlı çıkan ülke Rusya oldu!.. 20 Kasım 2020 | 0 Okunma Müjdeler olsun, Covid-19’un ilacını bulduk!.. 19 Kasım 2020 | 0 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar 1 yorum