Altılı masaya devrim gibi değişim önerisi!..

ABD Başkanlığı görevine başlamasından (1981) yaklaşık bir ay sonra, Ronald Reagan ve eşi Nancy, Beyaz Saray’daki (White House) akşam yemeğinin ardından bir sürprizle karşılaştılar. Görevli...

ABD Başkanlığı görevine başlamasından (1981) yaklaşık bir ay sonra, Ronald Reagan ve eşi Nancy, Beyaz Saray’daki (White House) akşam yemeğinin ardından bir sürprizle karşılaştılar. Görevli garson, yemeğin faturasını getirmişti! Üstelik faturada, sadece o akşamın değil, bir ay boyunca yedikleri tüm yemeklerin hesabı da yer almaktaydı. Ayrıca bu süre içinde kullandıkları kuru temizleme hizmetinden, diş fırçası, diş macunu, temizlik ve parfümeri malzemelerine ve ağırladıkları misafirlerin masraflarına kadar tüm kişisel tüketimlerin ücretleri de eklenmişti.

Ronald Reagan rakamın büyüklüğüne şaşırsa da görevlinin getirdiği faturayı gülümseyerek aldı ve muhasebeye, maaşından ödenmesi talimatını verdi.

First Lady Nancy Reagan’ın şaşkınlığı çok daha büyüktü. Sonradan yayımladığı anılarında, “Kimse bize Başkan ve eşinin Beyaz Saray’da yaşarken yedikleri yemeklere ve kullandıkları günlük malzemelere para ödemek zorunda olduklarından bahsetmemişti” diye anlattı o şaşkınlık anını.

★★★

ABD Başkanları Beyaz Saray’a kira ödemez ama onun dışındaki her şey maaşlarından...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Altılı Masa’nın cumhurbaşkanı adayı kim olmalı? 03 Aralık 2022 | 108 Okunma Yazık değil mi? 02 Aralık 2022 | 211 Okunma Acil serviste bir gece!... 01 Aralık 2022 | 451 Okunma Mustafa Kemal’in askerleriyiz diyenler karamsar olamazlar!.. 30 Kasım 2022 | 197 Okunma Hulusi Akar’a "çuvalcı Amerikalı generalden niye madalya aldığını" şehitlerimiz için sordum!... 27 Kasım 2022 | 617 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar