Tezat: Büyük söz söylemek ya da sözüyle imtihan edilmeye dair

Zulme karşıyız diyerek ya da zulüm görüyoruz diye zulmetmek. Haksızın, haksızlık gördüğünü iddia etmesi! Bölücülüğe ve ayrımcılığa karşıyız diye diye...

Zulme karşıyız diyerek ya da zulüm görüyoruz diye zulmetmek.

Haksızın, haksızlık gördüğünü iddia etmesi!

Bölücülüğe ve ayrımcılığa karşıyız diye diye “bölücülüğe karşı olanlar” veya “ayrımcılık yapanları ayıranlar” cephesini oluşturmak.

“Kur’an-ı Kerîm’de ne varsa onu kabul ederim” diyerek işine gelmeyen tüm ilmi birikimi ve hatta sonunda hadisi şerif ve ayeti kerimeleri reddetmek.

Ehli sünnet iddiası ile ehli sünnetin temel değerlerini yerinden etmek yani ehli sünneti dönüştürmek. Ve bir de ehli sünneti müdafaa etme adına ehli sünnetin karşı çıktığı ifratları yeniden üreterek ehli sünnetin karşı olduğu işleri yapmak. Peki, biz, ehli sünnet olmaktan neyi anlıyoruz?

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Tevhid, özgürlük; şirk ise köleliktir 26 Aralık 2017 | 221 Okunma Sa’y ya da gayret, emek ve üretme 19 Aralık 2017 | 153 Okunma Ceza da mükafat ta hem dünyada hem ahirettedir; maddi ve manevi karşılık ayrı şeylerdir 12 Aralık 2017 | 143 Okunma Hesap, ayrıntılıdır yani zerre kadar iyilik veya kötülüğün hesabı ve karşılığı vardır 14 Kasım 2017 | 135 Okunma Tezat: Büyük söz söylemek ya da sözüyle imtihan edilmeye dair 31 Ekim 2017 | 149 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar