Meclis eski başkanı

‘Dün Türkiye bağırsaklarını temizliyor’ diyen meclis eski başkanımız bugün elli iki masum vatandaşımızın hunharca katledilmesinde rolü bulunan Demirtaş’ı savunuyor. Hem de ‘hukuk’ diyerek ‘adalet’ diyerek.

Kendileri Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyesi aslında. Buna rağmen programa çıkmadan önce küçük bir ricada bulunuyor ve ekranda, adının altında ‘meclis eski başkanı’ yazılmasını istiyor.

Arkadaşlar da kendisini kırmıyorlar ve öyle yazıyorlar.

Oysa hâlihazırda Yüksek İstişare Kurulu Üyesi olmak, ‘özgül ağırlık’ itibarıyla çok daha değerli. Demem o ki, başka zaman olsa zat-ı şahaneleri böyle yazılmasını münasip görürlerdi.

Kazara aksi yapılsa vay bu densizliği yapanın başına!

Hal böyle iken niçin ‘meclis eski başkanı’ unvanını tercih etti? Cevabı basit, o yayındaki hezeyanları sonrası gelecek tüm tepkileri ‘ben oraya Bülent Arınç olarak, meclis eski başkanı olarak çıktım, şahsi görüşlerimi dillendirdim’ diye savmak için. Yoksa bu hezeyanları sonrası istifa etmesi gerekirdi.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Araştırmak lazım 27 Ocak 2021 | 2.387 Okunma Demokratik vesayet şırıngası 26 Ocak 2021 | 1.831 Okunma Kuyruk-lu yalan 21 Ocak 2021 | 2.204 Okunma Sıkı tutunun 20 Ocak 2021 | 1.762 Okunma Ajans halleder 19 Ocak 2021 | 1.981 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar