Türkiye’ye yatırımın kapısını e-fatura açtı

Türkiye'de gelişen e-devlet hizmetleri yeni nesil teknoloji girişimlerinin artmasını ve büyümesini sağlıyor. Bulut tabanlı e-fatura hizmeti sunan Foriba girişimi, e-devleti destekleyen regülasyon kararlarının ve SAP müşterilerinin ihtiyaçlarına odaklanmanın karşılığını ABD'li Sovos'un yatırımıyla aldı.

Satın alma işleminin bedelinin ise 60-80 milyon dolar arasında değiştiği belirtiliyor. Teknoloji ve internet girişimlerine odaklı yatırım fonu Revo Capital yatırım yaptığı bulut tabanlı e-fatura girişimi Foriba ve yine bulut tabanlı ön muhasebe girişimi Paraşüt'ün satışına imza attı. Şirketin ilk katkı sağladığı girişimlerden biri olan Foriba; finans, vergi yazılımları ve raporlama çözümlerinde dünya lideri. Bulut tabanlı ön muhasebe girişimi Paraşüt'e Türkven tarafından yapılan yatırım detayları ise daha sonra açıklanacak.

UZMANLIK MERKEZİ
ABD'li Sovos'un Foriba'yı satın almasından sonra şirketin CEO olarak göreve devam edeceğini söyleyen Koray Gültekin Bahar, "Sovos, satın almadan sonra sahip olduğumuz deneyimi uzmanlık merkezi olarak kullanmak istiyor. Yani Foriba'nın etkinlik alanı genişleyecek ve sahip olduğu uzmanlığı artıracak. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kodsuz dijital hayat oh ne rahat! 04 Aralık 2022 | 3 Okunma Enerji krizine bulut teknolojisi 02 Aralık 2022 | 41 Okunma Uzay araştırması yapan girişimlere dev yatırım 15 Kasım 2022 | 34 Okunma Teknoloji devleri küçülmek için işten çıkarmalara başladı 13 Kasım 2022 | 33 Okunma Veri kaybını önlemek için herkes ‘bulut’a çıktı! 12 Kasım 2022 | 119 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar