Ayaklarımızın altında…

“Çekildiğimiz hiçbir toprak parçasında, hiçbir coğrafyada huzur yoktur, umut yoktur, adalet yoktur, barış yoktur, saadet ve selamet yoktur. Ahımızı alanlar, bu dünyada gün yüzü görmemişlerdir....

“Çekildiğimiz hiçbir toprak parçasında, hiçbir coğrafyada huzur yoktur, umut yoktur, adalet yoktur, barış yoktur, saadet ve selamet yoktur. Ahımızı alanlar, bu dünyada gün yüzü görmemişlerdir. İlelebet göremeyeceklerdir.

Bu nedenle, Paris’te yüzüncü yıldönümü anılan ve infazımızın ilanı demek olan malum ateşkes anlaşması bizim ayaklarımızın altındadır. Hiçbir ahlaki, vicdani ve manevi hüküm ihtiva etmiyor…”

*

Bu çarpıcı sözler, Devlet Bahçeli’ye ait: MHP lideri partisinin Salı günkü TBMM Grup toplantısında yaptığı konuşmada; Birinci Dünya Harbi’nin “henüz bitmediğine” dikkat çekti!

Birinci Dünya Savaşı’nın mirasına konan Sömürgeci Devletler’in ikiyüzlülüğünü, düzenbazlığını…

“Bize hangi barıştan ve demokrasiden, hangi insanlık veya huzurdan bahsediyorlar? Savaşın kanlı sayfası halen daha açıktır. Olan biten sadece çatışmaların, çekişmelerin bünye değiştirmesinden ibarettir…” diyerek resmetti!

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
“Barış Tiyatrosu” yahut “Kim İnanır?” 17 Ocak 2020 | 2.211 Okunma Deşifre! 15 Ocak 2020 | 1.962 Okunma Yüz Seksen Derece! 14 Ocak 2020 | 2.381 Okunma Hani, çekilmişlerdi? 10 Ocak 2020 | 2.429 Okunma Sarı Kovboy, kimin talebesi? 08 Ocak 2020 | 2.083 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar