Ayaklarımızın altında…

“Çekildiğimiz hiçbir toprak parçasında, hiçbir coğrafyada huzur yoktur, umut yoktur, adalet yoktur, barış yoktur, saadet ve selamet yoktur. Ahımızı alanlar, bu dünyada gün yüzü görmemişlerdir....

“Çekildiğimiz hiçbir toprak parçasında, hiçbir coğrafyada huzur yoktur, umut yoktur, adalet yoktur, barış yoktur, saadet ve selamet yoktur. Ahımızı alanlar, bu dünyada gün yüzü görmemişlerdir. İlelebet göremeyeceklerdir.

Bu nedenle, Paris’te yüzüncü yıldönümü anılan ve infazımızın ilanı demek olan malum ateşkes anlaşması bizim ayaklarımızın altındadır. Hiçbir ahlaki, vicdani ve manevi hüküm ihtiva etmiyor…”

*

Bu çarpıcı sözler, Devlet Bahçeli’ye ait: MHP lideri partisinin Salı günkü TBMM Grup toplantısında yaptığı konuşmada; Birinci Dünya Harbi’nin “henüz bitmediğine” dikkat çekti!

Birinci Dünya Savaşı’nın mirasına konan Sömürgeci Devletler’in ikiyüzlülüğünü, düzenbazlığını…

“Bize hangi barıştan ve demokrasiden, hangi insanlık veya huzurdan bahsediyorlar? Savaşın kanlı sayfası halen daha açıktır. Olan biten sadece çatışmaların, çekişmelerin bünye değiştirmesinden ibarettir…” diyerek resmetti!

YAZININ DEVAMI
YAZARIN DİĞER YAZILARI
“Nerede fotoğraf çektirelim, kanka?” 15 Şubat 2019 | 2.618 Okunma İşte, budur! 13 Şubat 2019 | 303 Okunma Kırmızı Bülten’li Şu Paralel Basketbolcu mu; “Kanter içinde!” 12 Şubat 2019 | 73 Okunma Dön baba, dönelim! 08 Şubat 2019 | 716 Okunma Hazcı Biraderler! 06 Şubat 2019 | 1.009 Okunma
TÜM YAZILARI