Yine faiz ve nas

Mesele din-toplum ilişkileri bakımından önemlidir. İnandığımız dinin ve de seküler ideolojilerin hayatla teması meselesi!..Din devleti ısrarları, hele de zorlamaları hayata ne kadar cevap verebilir? Suud, İran, Taliban gibi...

Mesele din-toplum ilişkileri bakımından önemlidir. İnandığımız dinin ve de seküler ideolojilerin hayatla teması meselesi!..

Din devleti ısrarları, hele de zorlamaları hayata ne kadar cevap verebilir? Suud, İran, Taliban gibi örnekleri gösteriyor ki hayata zarar vermektedir.

Katiller sürüsü IŞİD’i saymıyorum bile.

Dini uyguladıklarını düşünüyorlar, ama nerde yanlış yapıyoruz diye düşünmüyorlar.! Temeldeki sorun budur. Münferit konularda pratik düzeltmeler yapabilirler… Ben “düşünceyi gözden geçirmek”ten söz ediyorum.

‘NASLAR NEYİ GEREKTİRİYORSA’

Cumhurbaşkanı Erdoğan faiz politikasını naslara dayandırdı. Bu düşünceyle ve içindeki “ben yönetirim, ben” saikiyle Merkez Bankası’nın bağımsızlığını kaldırdı ve nihayet Kavcıoğlu’nu getirerek faizi yüzde 8.5’a kadar indirtti.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Haçlı-Siyonist ittifakı! 21 Şubat 2024 | 640 Okunma Bilimin kıymeti 20 Şubat 2024 | 947 Okunma Peş peşe felaketler 16 Şubat 2024 | 1.058 Okunma Dış güçler kimden yana? 14 Şubat 2024 | 2.711 Okunma Hain muhalefet 13 Şubat 2024 | 1.760 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar