‘Kur benim için önemli değil’

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak Orta Vadeli Program’ı açıkladı. Kendileri “Yeni Ekonomik Program” (YEP) diyorlar. Ekonomi yayınlarına baktım iş dünyasından “tam destek” veren uzun bir kuruluşlar listesi var. Çok beğenmişler, moral bulmuşlar, tam da...

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak Orta Vadeli Program’ı açıkladı. Kendileri “Yeni Ekonomik Program” (YEP) diyorlar.
Ekonomi yayınlarına baktım iş dünyasından “tam destek” veren uzun bir kuruluşlar listesi var. Çok beğenmişler, moral bulmuşlar, tam da bekledikleri gibiymiş.

Bu satırlar yazılırken TÜSİAD’dan bir açıklama yapılmamıştı, onu belirteyim.

Beğenenler inşallah haklı çıkarlar.

Fakat benim aklıma bir soru geliverdi…

120 MİLYAR NİYE HARCANDI?

Gazetecilerin kurdaki yükselişi sorması üzerine Sayın Bakan şu cevabı vermiş:

“Kur benim için hiç önemli değil, hiç oraya bakmıyorum. Sanayimiz güçlü. Oraya hiç bakmıyorum. Kur artık bizim elimizde.”

Bunu okuyunca “madem öyle, doları 6 lirada tutmak için Merkez Bankası’nın rezervlerinden neden 120 milyar dolar harcadınız diye sormak geçti içimden.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İYİ Parti ve Cumhur İttifakı 23 Ekim 2020 | 951 Okunma Müslüman bilge lider 21 Ekim 2020 | 677 Okunma Hakim ve savcılara havuç ve sopa 20 Ekim 2020 | 1.307 Okunma Kararlarına uymamak AYM’ye isyan 19 Ekim 2020 | 2.305 Okunma Araplar neden böyle? 18 Ekim 2020 | 1.345 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar