Akşener’in çıkışı

Karar Gazetesi Yazarı Taha Akyol'un bugünkü (30.09.2022)''Akşener’in çıkışı'' başlıklı yazısı.

Altılı Masa’da açığa vurulan veya vurulmayan sorunların yaşanması bir bakıma kaçınılmaz. Nihayet birbirine rakip altı parti… Sorunlar erken konuşulur ve çözülürse hem seçime düzgün bir görüntüyle girerler, hem iktidara gelirlerse yüklenecekleri çok ağır sorunlar konusunda önceden uzlaşmış, yol haritalarını hazırlamış olurlar.

Ülkenin buna ihtiyacı var.

“Kılıçdaroğlu’nun vebali” başlıklı yazımda, seçim kazanılırsa bunun bir CHP iktidarı değil Altılı Masa iktidarı olması ve “her türlü partizanlığı bırakıp idealistçe, vatanseverce” davranarak reformlara girişmek gerekeceğini yazmıştım.

Aksi halde partiler arasındaki gerilimler, seçimleri kazansalar bile iktidarda çok daha büyür. Bunun kanıtı tarihimizdeki kavgalı koalisyonlardır. Bundan sakınmak, tedbirlerini önceden almak gerektiği açıktır.

‘MASA NOTER DEĞİL’

Sadece İYİ Parti değil, görüştüğüm Gelecek ve Deva Partililerde de CHP’den yükselen bazı dayatmacı açıklamalara, parti sözcülerinin TV’lerdeki konuşmalarında ortaya koyduğu ‘üsttenci’ tavırlara tepki...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Sisi, Esat, İsrail 25 Kasım 2022 | 1.703 Okunma Güney’deki tehlike 23 Kasım 2022 | 1.627 Okunma Mısır’la niye kavga ettik? 22 Kasım 2022 | 1.928 Okunma Yerli ve milli ne demek? 20 Kasım 2022 | 947 Okunma Bindik bir alamete 18 Kasım 2022 | 1.423 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar