Neden, 'ihanet' diyoruz?

AK Parti camiasının, parti kuracakları söylenen Abdullah Gül ve Ahmet Davutoğlu'nu ihanetle suçlaması en çok karşı cenahı rahatsız ediyor.  Karşı cenah dediğim, CHP kanadından bazı isimler...

"Efendim parti kurmak ne zamandan beri illegal bir iş oldu, parti kurmak isteyenler ne zamandan beri hain sayılmaya başlandı?" diye soruyorlar. 

Oysa bir dönem AK Parti çatısı altında siyaset yapan bu iki kişi hakkında söyledikleri ve iğrenç yakıştırmalar hala kulaklarımızı tırmalıyor. 

"Abdullah Gül Cumhurbaşkanı olursa, darbe yaparız" diye e-muhtıra yayınlayan askerlerle aynı safta yer aldılar. Gül'ün eşi Hayrunnisa Gül hakkında iğrenç cümleler kurdular. Hatta Playboy şeklinde çizilmiş karikatürlerini bile yayınladılar.

Ahmet Davutoğlu'nu Suriye'yi karıştıran, ülkeyi Ortadoğu bataklığına sürükleyen adam olarak yıllarca suçladılar. "Bu hallere Derin Strateji kafası yüzünden geldik. Az daha görev yapmış olsa bizi Rusya ile savaşa sokacaktı" diyerek kendisiyle dalga geçtiler. 

Şimdi, bu ikiliyi kurtarıcı olarak görüyorlar!

Ülkeyi kurtaracak kahramanlar olarak görmüyorlar ha, sakın yanlış anlaşılmasın. "Bunların parti kurması durumunda oyları bölünen AK Parti iktidardan düşer ve biz de Erdoğan'dan kurtuluruz" diye düşünüyorlar. 

İmkanları...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Allah'a ısmarladık... 12 Eylül 2019 | 25.423 Okunma Kim bunlar? 09 Eylül 2019 | 12.963 Okunma Yine yalan İmamoğlu, yine yalan! 07 Eylül 2019 | 8.770 Okunma Düşünce özürlülüğü!.. 05 Eylül 2019 | 7.899 Okunma İmamoğlu'na kim operasyon çekiyor? 03 Eylül 2019 | 15.900 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar