Hiçbirimiz masum değiliz

Bir yanda kadınların vahşice öldürüldüğü, diğer yanda sabi sübyanın istismara uğradığı, beri yanda taciz ve tecavüzlerin peş peşe yaşandığı kapkara bir dönemden...

Bir yanda kadınların vahşice öldürüldüğü, diğer yanda sabi sübyanın istismara uğradığı, beri yanda taciz ve tecavüzlerin peş peşe yaşandığı kapkara bir dönemden geçiyoruz. 
Her şey bir dakika içinde yaşanıyor. 
Bir dakikalık sinir, bir dakikalık kıskançlık ya da bir dakikalık şehvet uğruna her gün onlarca hayat kararıyor. 
Biz ise olan biteni sadece seyretmek ve suçu oraya buraya havale etmekle yetiniyoruz.
Şeytan, her suçun, her günahın ortağıdır derler. Gerçek şu ki, ortak olan sadece şeytan değil. Bizler de artık bu cinayetlerin, bu tecavüz ve bu istismarların en büyük ortağıyız. Çünkü bu yolun taşlarını, yaptıklarımız ve yapmadıklarımızla biz döşüyoruz. 
Hangisini saymamı istersiniz?
Bir genelev gibi çalışan bazı televizyon kanallarını evimizin içine sokan bizleriz. Kadını kadın olmaktan çıkarıp birer seks objesi hâline getiren yerli dizileri reyting rekortmeni yapan kim?
Rol icabı abisinin, amcasının karısına veyahut üvey annesine musallat olanları mı sayayım, yoksa öğretmeniyle aşk yaşayan öğrenci rolündeki sübyan kızları mı?
Canlı yayında iki kardeşi aynı anda ayartmaya çalışan kızların boy gösterdiği yarışma programlarına izlenme rekorları kırdıran kim? Dizilerdeki kadın cinayetlerine ve dayak sahnelerine ses etmeyen kim?
Okul dizilerinde dahi henüz ortaokul çağındaki kızları, erkeklerin çereziymiş gibi sergileyen dizilerin karşısına çocuklarımızı oturtanlar biz değil miyiz?
Dizileri, filmleri bir kenara bırakalım.
Bir taciz veyahut tecavüz olayını ballandıra ballandıra anlatan gazeteleri para vererek alan biz değil miyiz? 
İnternet sitelerindeki tecavüz haberlerini çok matah bir şeymiş gibi son detayına varıncaya kadar okuyan, o internet sitesine tık kazandıran biz değil miyiz?
Hadi haberleri de bir kenara bırakalım.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Allah'a ısmarladık... 12 Eylül 2019 | 25.426 Okunma Kim bunlar? 09 Eylül 2019 | 12.964 Okunma Yine yalan İmamoğlu, yine yalan! 07 Eylül 2019 | 8.770 Okunma Düşünce özürlülüğü!.. 05 Eylül 2019 | 7.902 Okunma İmamoğlu'na kim operasyon çekiyor? 03 Eylül 2019 | 15.900 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar