Bizi böyle kucaklayacaklar!

AK Parti’den CHP’ye geçen İstanbul’un Esenyurt İlçesi’nde, belediyenin çalışanlara yönelik verdiği kreş hizmeti vardı...

Anne babalar, çocuklarını çok cüz-i bir miktar karşılığında bu kreşe bırakma şansı buluyordu. 
Belediye seçimini kazanan CHP’li aday ilk icraat olarak bu kreşe iki katı zam yapmış! Ayrıca bu kreşlerdeki “Değerler Eğitimi”ni kaldırdığını duyurmuş!

Yine belediyenin bugüne kadar garip gurebeya verdiği bazı yardım kartları vardı. Her ay bakiyesi yüklenen bu kartlar sayesinde yetimi, öksüzü, yoksulu istediği marketten alışverişini yapabiliyordu.

CHP’li başkan o kartları da iptal etmiş, “Bundan sonra böylesi yardımlar yapılmayacak” diye buyurmuş! Ayrıca “Boşuna israf” diyerek Ramazan ayındaki bütün etkinlikleri de durdurmuş.

Her belediyenin verdiği “Cenaze nakil hizmeti” artık yok. Başkan, “Kültür Merkezlerine giriş, müzeye giriş gibi ücretli olacak” demiş ve bu uygulama devreye girmiş.

Esenyurt’a yolunuz düşerse lütfen gidip görün. Bugüne kadar belediyenin vitrini niteliği taşıyan park ve bahçeler pislik içinde. Park, park olmaktan çıkmış, hayvan otlağı haline dönüşmüş.

Esenyurt’ta ikamet eden bir arkadaşımla konuştum ve durumu sordum....

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Sonu Mursi gibi olacak! 20 Haziran 2019 | 11.331 Okunma Hangi aday ne anlattı? 18 Haziran 2019 | 7.308 Okunma Lütfen beni kucaklama!.. 15 Haziran 2019 | 7.045 Okunma 5 dakikada seçim hilesi! 13 Haziran 2019 | 8.486 Okunma Basitlik 11 Haziran 2019 | 9.373 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar