Muhtelif sorular ve cevaplar

Eskişehir’den Süleyman AKKIN: 1- Mezarlara duvar yapmanın dini hükmü nedir? 2- Mahrem olsunlar diye sütkardeşliğine izin var mıdır? Sütkardeşi yapmanın gerekçeleri ve ölçüleri nelerdir? MEZARLARA DUVAR...

Eskişehir’den Süleyman AKKIN: 1- Mezarlara duvar yapmanın dini hükmü nedir? 2- Mahrem olsunlar diye sütkardeşliğine izin var mıdır? Sütkardeşi yapmanın gerekçeleri ve ölçüleri nelerdir?

MEZARLARA DUVAR YAPMANIN DİNÎ HÜKMÜ NEDİR?

Mezarlar ebediyete açılan kapılarımız. İçinde yatan yakınımız berzah âleminde, ebediyete bizden bir adım daha yakın yerde bekliyor. 

Bizim onunla temasımız duâlarımız vasıtasıyla mümkün. 

Mezarlar ve mezar taşları bizi ölü yakınımıza ulaştıran vasıtalar değildirler. 

Ulaşım ve iletişim vasıtası olarak duâlarımız bize yeter! 

Bu açıdan mezarın dışının süsüyle, taşıyla, toprağıyla, mermeriyle değil; daha çok mezarın içinin ebediyet yönü ile, mezarda yatanın bağışlanması ve Allah’ın rahmetine, mağfiretine ve rızasına ulaşması yönü ile ilgilenmemiz daha doğru olur.  

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Zerreler beka âleminin cüzleridir 22 Nisan 2018 | 168 Okunma İnsan yaratılışı kopya edemez 02 Ekim 2017 | 204 Okunma Duânın en tatlı meyvesi nedir? 30 Eylül 2017 | 365 Okunma Celcelutiye’de niçin Süryanice kullanıldı? 29 Eylül 2017 | 501 Okunma Ye’cüc ve me’cüc çıkmış mıdır? 28 Eylül 2017 | 563 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar