Sayısalcılar daha mı akıllı

Sınav sonuçları açıklandı. Genel başarı oranı çok düşük. Çocuklar serseme döndü, doğru. Neredeyse sınava girene kadar bir öyle, bir böyle. Hatta başlarda olacak, olmayacak bile dendi....

Sınav sonuçları açıklandı. Genel başarı oranı çok düşük. Çocuklar serseme döndü, doğru. Neredeyse sınava girene kadar bir öyle, bir böyle. Hatta başlarda olacak, olmayacak bile dendi. Belirsizlik sürdü. Kendilerine güvenleri sarsıldı.

Çuvalla şeker de yeseler, torbayla okumuş pirinç de kâr etmeyecekti :)

Ağlanacak halimize şaka yapıyorum gibi... ama yazarken kendime moral veriyorum galiba. Yeter artık diye bağırasım geliyor.

Elbette başarısızlıktaki esas etken bu yaşanan belirsizlik süreci değil.

Eğitim sistemi ilköğretimden bu yana masaya yatırılacak. Anlayışlar, ihtiyaçlar tartışılacak. Ondan sonrası kolay. Aklın yolu bir. En yaz boz tahtası olan “eğitim ve öğretim” tahtası eskiyip değişiklik gelip dayatana kadar son biçimi verilecek.

SAYISAL ÖCÜSÜ

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Siyasetin o üreten ellere ihtiyacı var 28 Kasım 2021 | 47 Okunma Kılıçdaroğlu'nun makus talihi 21 Kasım 2021 | 313 Okunma Sövgüye gerçekten karşıysanız övgüye de karşı olacaksınız 14 Kasım 2021 | 92 Okunma 10 Kasım yazısı 07 Kasım 2021 | 59 Okunma Cumhuriyet gelecektir! Yeniyi kuracak gençler yürüyüşe geçti! 31 Ekim 2021 | 58 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar