Sayısalcılar daha mı akıllı

Sınav sonuçları açıklandı. Genel başarı oranı çok düşük. Çocuklar serseme döndü, doğru. Neredeyse sınava girene kadar bir öyle, bir böyle. Hatta başlarda olacak, olmayacak bile dendi....

Sınav sonuçları açıklandı. Genel başarı oranı çok düşük. Çocuklar serseme döndü, doğru. Neredeyse sınava girene kadar bir öyle, bir böyle. Hatta başlarda olacak, olmayacak bile dendi. Belirsizlik sürdü. Kendilerine güvenleri sarsıldı.

Çuvalla şeker de yeseler, torbayla okumuş pirinç de kâr etmeyecekti :)

Ağlanacak halimize şaka yapıyorum gibi... ama yazarken kendime moral veriyorum galiba. Yeter artık diye bağırasım geliyor.

Elbette başarısızlıktaki esas etken bu yaşanan belirsizlik süreci değil.

Eğitim sistemi ilköğretimden bu yana masaya yatırılacak. Anlayışlar, ihtiyaçlar tartışılacak. Ondan sonrası kolay. Aklın yolu bir. En yaz boz tahtası olan “eğitim ve öğretim” tahtası eskiyip değişiklik gelip dayatana kadar son biçimi verilecek.

SAYISAL ÖCÜSÜ

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bitireceğiz bu işi Emperyalizmin nefesini bölgede keseceğiz 13 Ekim 2019 | 2.316 Okunma Ölüm Türkiye’mizin geleceğinden çaldı 06 Ekim 2019 | 177 Okunma Çin-Türkiye Dostluk Konseri’nden izlenimler: Seni çok seviyorum Türkiye 29 Eylül 2019 | 59 Okunma Güçlü Tacir Köyü Güçlü Diyarbakır Güçlü Türkiye 22 Eylül 2019 | 99 Okunma Filenin kaplanlarına Diyarbakır’ın kaplanlarına Selam olsun 15 Eylül 2019 | 70 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar