ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Diyarbakırlım, sen aç iken tok yatmak haram olsun

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, “seçim deklarasyonunu”, Diyarbakır’da açıkladı .

Şule Perinçek
Şule Perinçek Aydınlık Gazetesi
27 Mayıs 2018 | 165

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, “seçim deklarasyonunu”, Diyarbakır’da açıkladı. “Deklarasyonu” okumadan önce kısa bir değerlendirmede bulundu. “24 Haziran’da yapılacak olan seçim Türkiye’nin kaderini değiştirecektir” diye söze başladı ve konuşmasında “Gün birleşme ve demokratik Kürdistan ittifakını sağlama günüdür” ifadelerini kullandı. 
Kaderi değiştirecek olan neymiş?
“Birleşme ve demokratik Kürdistan” neymiş?
Dinliyoruz:
“Biz Kürtler zayıf olduğumuz için değil parçalı olduğumuz için özgürlüğe uzağız. Kürt halkı Kerkük ile Afrin, Şırnak ile Mahabad’ın kaderinin bir olduğunun farkına varmıştır. Bu kaderin yürekten bağlı olduğunu da son dönemde yaşadı. Tüm kardeşlerimize bir kez daha çağrı yapıyoruz. Gün birleşme ve demokratik Kürdistan ittifakını sağlama günüdür.”
Ne anlama geldiğini açıklamama gerek var mı?
Ey Muharrem İnce!
Ey Temel Karamollaoğlu!
Ey Meral Akşener!
HDP’yi Millet İttifakına alamadık diye üzülüyorsunuz, Hendek savaşını halkın direnişi diye nitelendiren, “Alışsanız iyi olur biz daha Başkan Apo’nun heykelini dikeceğiz, heykelini!” diye nutuk atan Demirtaş serbest bırakılsın diyorsunuz, ziyarete gidiyorsunuz. “HDP kapatılsın, onun olduğu yerde biz olmayız” diyenlere dikenlerinizi gösteriyorsunuz. Biriniz Atatürk’le hesaplaşmaktan yana; Madımak yangınının sorumlusu olarak orada diri diri yakılan canım ciğerim kıymetlilerimi ilan ediyor; anadilde eğitim, özyönetim taleplerine destek veriyor. Bir diğeriniz türbandan dolayı fezlekesi olmakla övünüyor... Aklınız hâlâ Abdullah Gül’ün adaylığında. Nasıl...

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER