Bu tanıtıma paha biçmek zor

Hürriyet yazarı Sefer Levent bu hafta 'Bu tanıtıma paha biçmek zor' başlıklı yazısını kaleme aldı. "BİR spor organizasyonunu 22 yıl aralıksız devam ettirmek oldukça uzun bir zaman. Takdir edersiniz ki; bu süre içerisinde ekonomik krizler, darbe girişimi, pandemi gibi birçok sıkıntılı süreçten geçtik....

"BİR spor organizasyonunu 22 yıl aralıksız devam ettirmek oldukça uzun bir zaman. Takdir edersiniz ki; bu süre içerisinde ekonomik krizler, darbe girişimi, pandemi gibi birçok sıkıntılı süreçten geçtik. Dolayısıyla Bosphorus Cup’ı markalaştırmak ve sürdürülebilir kılmak, çeşitli zorlukları aşmayı ve hatta meydan okumaları da beraberinde getirdi diyebiliriz.”

Bu sözlerin sahibi Orhan Gorbon. Kendisi Bosphorus Cup’un fikir babası ve organizasyon kurucusu. Her yıl İstanbul Boğazı’nı eylül ayında onlarca yelkenlinin yarıştığı, sportif görsel şölene dönüştüren Orhan Gorbon’u ülke tanıtımına yaptığı katkılarından dolayı ne kadar kutlasak az.

Orhan Gorbon, Türkiye’nin en deneyimli yelkencilerinden biri. Yelkenci bir aileden gelen ve altı-yedi yaşlarından itibaren bu spora başlayan Orhan Gorbon, Türkiye’nin yanı sıra ABD, İngiltere, Fransa gibi birçok ülkede yarışa katılmış bir isim. Kendi söylemi ile sert rüzgârlara karşı nasıl direndiyse organizasyonun başına gelen bin bir derdi de öyle savuşturmuş. İyi de yapmış... Geçtiğimiz hafta sonu İstanbul’da düzenlenen Bosphorus Cup yine renkli görüntülere sahne oldu.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Hormonlu ev değerleriyle devleti dolandırmışlar 05 Aralık 2023 | 263 Okunma İnegöl’de sahte çek depremi 01 Aralık 2023 | 289 Okunma Bunun adı ‘fon’ değil, bal gibi Ponzi 30 Kasım 2023 | 219 Okunma Konut ve kira bedelleri işçilerin göç nedeni 23 Kasım 2023 | 89 Okunma Münih’te teknoloji merkezi açan Sabancı’nın CEO’su Alper: Tüm şirketlerimiz yatırım seferberliğinde 21 Kasım 2023 | 68 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar