Suç patlaması

Maalesef ülkemizde insan faktörü giderek bozulmakta, adeta suç işlemede bir patlama dikkati çekmektedir. Sadece 28 Mart Çarşamba günlü incelediğim iki gazetede gördüğüm birkaç haberi aktarayım: 6...

Maalesef ülkemizde insan faktörü giderek bozulmakta, adeta suç işlemede bir patlama dikkati çekmektedir. Sadece 28 Mart Çarşamba günlü incelediğim iki gazetede gördüğüm birkaç haberi aktarayım:

 6 kişilik çete, ‘kelebek’ adıyla altın borsası kurup ‘işitme engellilere faiz vereceğiz’ diye 13 engelliye 550 bin TL kredi çektirmiş. Dolandırılanlar arasında Japon İşitme Engelliler Derneği Başkanı Fujiyama da varmış. Sonra paraları alıp kayıplara karışmışlar.

 TRT sekreteri Aysun E. kâr payı vaadiyle 43 kişiyi 5 milyon TL dolandırmış. Kurbanlar arasında iş adamları, bürokratlar, istihbaratçı ve polis memuru da varmış.

 Kaçırılarak 20 bin lira fidye istenen kişi kurtarılmış. Fidyeci zorbalar ise kaçırılan kişinin ortakları çıkmış.

 Adana’da özel bir firmada çalışan 17 yaşındaki M. Reşit işyerinin önünde tabanca ile vurularak öldürülmüş. Tutuklanan zanlı kızına tecavüz ettiği için öldürdüğünü söylemiş. Doğan çocuğun M. Reşit’ten olmadığı anlaşılmış. Bunun üzerine katilin kızı, M. Reşit’e iftira attığını söylemiş.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Şans oyunları faciası ve bir teklif 27 Kasım 2021 | 132 Okunma Sosyal Darwinizm ve doğurduğu facialar 20 Kasım 2021 | 98 Okunma Cinnet geçiren toplum 13 Kasım 2021 | 142 Okunma 4 gramlık regülatör: Hipotalamus 30 Ekim 2021 | 255 Okunma Evlilikte mutluluk için 23 Ekim 2021 | 608 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar