İstanbul Sözleşmesi unutuldu mu?

Feminist örgütler, şiddet arttıkça, sözleşme ve yasaların daha etkin uygulanmamasını bahane etmektedirler. Gerçek ise, şiddeti artıran İstanbul Sözleşmesi ve uzantısı yasası ile dünyada eşi ve benzeri bulunmayan 6284 sayılı yasanın uygulama sonuçlarıdır.

Feminist örgütlerin, HDP’nin ve CHP’nin sahiplendiği İstanbul Sözleşmesi ve uzantısı 6284 sayılı yasa uygulandıkça şiddet artıyor, insanlar ölüyor/öldürülüyor, aileler parçalanıyor. Yıllardır feryat ediyoruz. Şiddet, feminist ideolojinin politikaları ile bitirilemez, bilakis artar. Üstat Necip Fazıl’ın deyişiyle “Bu cadde çıkmaz sokak!”

Halkımız ve vicdanlı aydınlarımız ilk defa bu yoğunlukta, uluslararası (Batı’nın dayatması) sözleşmeye ve içerideki işbirlikçilerinin hazırladığı/iktibas ettiği yasaya itiraz etmişlerdir. Değerli aydınlarımız; Yusuf Kaplan, Prof. Dr. Ahmet Şimşirgil, Prof. Dr. Burhanettin Can,  Av. Sibel Eraslan, Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Dr. Mücahit Gültekin, Sema Maraşlı ve “İSTANBUL SÖZLEŞMESİNDEN İNSANI VE AİLEYİ KORUMAK”  adlı başucu kitabını yazan/hazırlayan Av. Muharrem Balcı’nın inanç değerlerinin, ailenin, doğru usûllerle kadının korunması için verdikleri mücadele sonuçsuz kalmayacaktır.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Heykel mi, kamu hizmeti mi? 16 Ekim 2021 | 86 Okunma Zulmün böylesi 02 Ekim 2021 | 165 Okunma Üniversitelerimizin halleri 25 Eylül 2021 | 225 Okunma Olaylara ibretle bakmalı 18 Eylül 2021 | 98 Okunma Oruç diyeti yaygınlaşıyor 11 Eylül 2021 | 307 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar