Neden anaların yanında değilsiniz Meral hanım?

Çözümün adresi bir partinin kapısı değil" diye buyurmuş bir partinin Genel Başkanı. Hem de bir kadın... Hem de bir anne... Bunu söyleyen, İçişleri Bakanlığı yapmış bir siyasetçi...

Yani; terörle mücadelenin nasıl yapıldığını bir dönem bizzat yaşayan ve içinde olan biri... "Annelerin acısı üzerinden değer inşa etmeye çalışanlar" olarak nitelendirmiş biz ve bizim gibileri.
Yapmayın Meral hanım, bari siz yapmayın... Bir kadın, bir anne, bir kadın siyasetçi olarak, bu acılı annelerin haklı feryadını siz eğer değersizleştirir, siz eğer politikaya alet ederseniz, biz diğer erkek politikacılara ne anlatacağız, ne diyeceğiz?
PKK, sizin iktidar olduğunuz dönemde en azgın, en azılı, en kanlı günleri yaşattı bu ülkenin bütün analarına. Bu alçak terör örgütünün sözde zorunlu askerlik yasası sizin döneminizde peydahlandı. Buna göre, Kürt nüfusunun yoğun olduğu köylerde yaşayan her aile en az 1 çocuğunu PKK'ya militan olarak vermek zorundaydı. Bunu kabul etmeyenlerin çocukları da, zorla dağa çıkarılmıyor muydu? 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kaygıya sur çekmek.. 01 Nisan 2020 | 2.198 Okunma Öteki iyi olursa ben de iyi olurum... 30 Mart 2020 | 2.435 Okunma Bilgi kirliliği salgının önüne geçmesin 28 Mart 2020 | 2.540 Okunma İşte rakamlarla korona kararları... 25 Mart 2020 | 2.356 Okunma Evinde Kal Güvende Kal 23 Mart 2020 | 2.286 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar 1 yorum