Neden anaların yanında değilsiniz Meral hanım?

Çözümün adresi bir partinin kapısı değil" diye buyurmuş bir partinin Genel Başkanı. Hem de bir kadın... Hem de bir anne... Bunu söyleyen, İçişleri Bakanlığı yapmış bir siyasetçi...

Yani; terörle mücadelenin nasıl yapıldığını bir dönem bizzat yaşayan ve içinde olan biri... "Annelerin acısı üzerinden değer inşa etmeye çalışanlar" olarak nitelendirmiş biz ve bizim gibileri.
Yapmayın Meral hanım, bari siz yapmayın... Bir kadın, bir anne, bir kadın siyasetçi olarak, bu acılı annelerin haklı feryadını siz eğer değersizleştirir, siz eğer politikaya alet ederseniz, biz diğer erkek politikacılara ne anlatacağız, ne diyeceğiz?
PKK, sizin iktidar olduğunuz dönemde en azgın, en azılı, en kanlı günleri yaşattı bu ülkenin bütün analarına. Bu alçak terör örgütünün sözde zorunlu askerlik yasası sizin döneminizde peydahlandı. Buna göre, Kürt nüfusunun yoğun olduğu köylerde yaşayan her aile en az 1 çocuğunu PKK'ya militan olarak vermek zorundaydı. Bunu kabul etmeyenlerin çocukları da, zorla dağa çıkarılmıyor muydu? 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Halk, kendi üzerinden bedel ödeme dönemini bitirdi 14 Eylül 2019 | 2.266 Okunma Neden anaların yanında değilsiniz Meral hanım? 11 Eylül 2019 | 5.370 Okunma Evlat nöbetindeki anneden yürek yakan istek: Çocuğumun ölüsüne bile kavuşmaya razıyım 09 Eylül 2019 | 2.775 Okunma Kumdan Kaleleri Yıkan Analar 07 Eylül 2019 | 30 Okunma Safralar atılırken 04 Eylül 2019 | 2.084 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar 1 yorum