Yargı reformunda gerçek gazetecileri tahliye edecek düzenlemeler de olacak

Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Prof. Dr. Metin Feyzioğlu’nun, yeni yargı yılının açılışı için saraya gitmesine, 51 baro başkanı törene katılmayarak tepkilerini ortaya koydu....

Feyzioğlu’na dönük de önemli eleştiriler oldu. Saraydaki törene yine bazı gazeteciler alınmadı. TBB Başkanı Metin Feyzioğlu’na, baroların tepkilerine rağmen törene niçin katıldığını sorduğumda, bir hafta içinde 800 yeni avukata ruhsat verdi. Yeni avukatların TBMM’den, Adalet Bakanı’ndan, barolardan beklentileri olduğunu anlattı. Bunların düzeltilmesinin de yargı reformuyla doğrudan ilgili olduğunu belirtti. Feyzioğlu, SÖZCÜ’ye şu çarpıcı açıklamaları yaptı:

KAVGA ETMEYECEĞİM

Ortam şu; Cumhurbaşkanı, Adalet Bakanı ‘Sizin sorunlarınızdan bana ne’ demiyor. Gidip konuşabiliyorsunuz. 81 il valisi telefonu kaldırıp sorunu anlattığınızda, çözümünü bulmaya sizinle birlikte gayret ediyor. Yargıtay başkanının kapısı açık. Böyle bir diyalog ortamı kurduk. Kavgasız, gürültüsüz iş yapmaya odaklanmışız. Kavga etmemizi istiyorlar. Etmeyeceğiz.

Kavgadan beslenenler var. Ben hiçbir şekilde baroları kastetmiyorum. Başkan olarak barolarla polemiğe girmem. Aynı masa etrafında oturur, bunları konuşuruz. Ama dünyaya siyasi partilerin ideolojik gözlükleriyle bakanlar var. Bunlar az sayıdadır.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bu karardan haberiniz yok mu? 05 Temmuz 2020 | 743 Okunma Bu bir torpil listesidir 03 Temmuz 2020 | 5.039 Okunma Danıştay’ın Ayasofya kararı 01 Temmuz 2020 | 2.579 Okunma Çoklu baroya, bu yüzden karşı çıkılıyor 30 Haziran 2020 | 3.061 Okunma Millet bahçesini banka kredisiyle yaptılar 28 Haziran 2020 | 1.750 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar