“Seyyid” Kemal Kılıçdaroğlu

Kemal Kılıçdaroğlu 22 Mayıs 2010 tarihinde CHP Genel Başkanı seçildikten sonra inanç ve etnik yapısı üzerinden acımasızca eleştirilmiş, bu konuda adeta kampanyalar düzenlenmişti. İktidar partisinin...

Kemal Kılıçdaroğlu 22 Mayıs 2010 tarihinde CHP Genel Başkanı seçildikten sonra inanç ve etnik yapısı üzerinden acımasızca eleştirilmiş, bu konuda adeta kampanyalar düzenlenmişti. İktidar partisinin en yetkilileri tarafından da, Kılıçdaroğlu’nun “Soyu-sopu” sorgulanır olmuştu. Hoş, bunlar bitmiş değil. Cumhurbaşkanı adaylığı gündeme gelince yeniden ısıtılmaya başlandı.

CHP Genel Başkanı, kimsenin soyunu, inancını gündeme getirmez. “Seyyid” olduğunu da, yıllar önce umreye gittiğini de söylemez. Peygamber efendimiz Hazreti Muhammed’in torunu Hazret-i Hüseyin’in çocuklarına, onun neslinden, soyundan gelenlere Seyyid denilir. Seyyid olanların şeceresi İstanbul Müftülüğü’nde bulunan Nakibü’l – eşraf defterindedir.

“DOĞRU OLMAZ” DEDİ

CHP eski Milletvekili Ensar Öğüt, 2011 yılında Konya-Akşehir, Tunceli, Erzincan, Adıyaman, Gaziantep ve Eskişehir Sivrihisar’a birçok kez gitti. Sözlü kaynakları yerinde dinledi, yazılı kaynakları yaklaşık 20 kişilik uzman bir kadroyla araştırdı.

Kemal Kılıçdaroğlu’nun, Konya Akşehir’de türbesi olan Seyyid Mahmud Hayranî’nin akrabası, Kureyşan Ocağı mensubu...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Sahi bu parayı nasıl saçıyorsunuz?   25 Eylül 2022 | 16 Okunma Sorguda Doğu Perinçek ve 10 gazeteci soruldu 23 Eylül 2022 | 1.186 Okunma O törende ne vali, ne belediye başkanı vardı 21 Eylül 2022 | 1.196 Okunma CHP milletvekillerine getirilen yasak 20 Eylül 2022 | 447 Okunma “Seyyid” Kemal Kılıçdaroğlu 18 Eylül 2022 | 1.254 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar