“Seyyid” Kemal Kılıçdaroğlu

Kemal Kılıçdaroğlu 22 Mayıs 2010 tarihinde CHP Genel Başkanı seçildikten sonra inanç ve etnik yapısı üzerinden acımasızca eleştirilmiş, bu konuda adeta kampanyalar düzenlenmişti. İktidar partisinin...

Kemal Kılıçdaroğlu 22 Mayıs 2010 tarihinde CHP Genel Başkanı seçildikten sonra inanç ve etnik yapısı üzerinden acımasızca eleştirilmiş, bu konuda adeta kampanyalar düzenlenmişti. İktidar partisinin en yetkilileri tarafından da, Kılıçdaroğlu’nun “Soyu-sopu” sorgulanır olmuştu. Hoş, bunlar bitmiş değil. Cumhurbaşkanı adaylığı gündeme gelince yeniden ısıtılmaya başlandı.

CHP Genel Başkanı, kimsenin soyunu, inancını gündeme getirmez. “Seyyid” olduğunu da, yıllar önce umreye gittiğini de söylemez. Peygamber efendimiz Hazreti Muhammed’in torunu Hazret-i Hüseyin’in çocuklarına, onun neslinden, soyundan gelenlere Seyyid denilir. Seyyid olanların şeceresi İstanbul Müftülüğü’nde bulunan Nakibü’l – eşraf defterindedir.

“DOĞRU OLMAZ” DEDİ

CHP eski Milletvekili Ensar Öğüt, 2011 yılında Konya-Akşehir, Tunceli, Erzincan, Adıyaman, Gaziantep ve Eskişehir Sivrihisar’a birçok kez gitti. Sözlü kaynakları yerinde dinledi, yazılı kaynakları yaklaşık 20 kişilik uzman bir kadroyla araştırdı.

Kemal Kılıçdaroğlu’nun, Konya Akşehir’de türbesi olan Seyyid Mahmud Hayranî’nin akrabası, Kureyşan Ocağı mensubu...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
O vaatlerinizle birlikte masa-sandalyeniz de gider 01 Şubat 2023 | 2.742 Okunma 6’lı masanın, saray planı 31 Ocak 2023 | 1.198 Okunma 100 yılda Cumhurbaşkanlarımızı nasıl seçtik? 29 Ocak 2023 | 207 Okunma SADAT’ın yerini başka şirketler mi alıyor? 27 Ocak 2023 | 1.208 Okunma Yüksek Seçim Kurulu için “Nafile Turlar” 25 Ocak 2023 | 825 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar