Pes doğrusu! Bakanlık, öğretmenleri icralık etti

10 Kasım törenlerini fırsat bilen, Atatürk’e kin ve nefret kusan Milli Eğitim Bakanlığı personeli hakkında, eğer basında bir şeyler yer alıyorsa ancak o zaman inceleme başlatılıyor. Milli Eğitim Bakanı...

10 Kasım törenlerini fırsat bilen, Atatürk’e kin ve nefret kusan Milli Eğitim Bakanlığı personeli hakkında, eğer basında bir şeyler yer alıyorsa ancak o zaman inceleme başlatılıyor. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, sadece 10 Kasım’da yapılan paylaşımlardan Eğitim İş ve Türk Eğitim Sen’in belirlediklerine bakarsa, kimleri hangi makamlara getirdiğini daha iyi anlar.

Bakanlığın bu tutumu devam ettikçe Atatürk’e hakaret eden, çirkin paylaşımlarda bulunan Milli Eğitim personelinin sayısı da artıyor. Belli makamlara gelebilmek için Atatürk hakkında sanırsınız çirkin paylaşımlarda bulunmak da bir önkoşul olmuş.

İCRA GELDİ

Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğü ders kitaplarını incelemek amacıyla 51 öğretmeni 20-24 Temmuz 2019 tarihleri arasında Ankara – Kızılcahamam ilçesinde bulunan Çam otele davet etti. Öğretmenlere yemek ve otelde kalma ücretleri bakanlık adına organizasyonu yapan firma tarafından karşılanacaktı. Öğretmenler çalışmalarını tamamlayıp otelden ayrıldılar.

Organizasyon firması borcunun tamamını ödemedi. Bunun üzerine otelin avukatı tarafından ödemenin öğretmenler tarafından yapılması için icra dairesine başvuruldu. Öğretmenlere Kızılcahamam İcra Dairesi tarafından “Ödeme emri” gönderildi. Her öğretmene düşen borç miktarı, diğer faiz alacağı ile birlikte toplam 646,14 TL olarak hesaplandı ve borcun tebligatın ulaşmasından itibaren 7 gün içinde ödenmesi istendi. Gelen icra kağıtları karşısında şoke olan öğretmenler, durumu Milli Eğitim Bakanlığı’na bildirmek istese de, bizim gibi onlar da Ortaöğretim Genel Müdürü Yusuf Büyük’e ulaşamadı ve dertlerini anlatamadı. Onlar da öğretmen sendikalarından yardım istedi. Bu rezalete neden olanlar, öğretmenin kapısına icra kağıdı gönderen Milli Eğitim Bakanlığı yetkilileri hakkında hiç işlem yapılmayacak mı? Zor.

BAKANLIK NE İSTEDİ?

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Tarikatların getirdiği yer 28 Ocak 2020 | 4.236 Okunma Mumcu olayında kullanılan çalı süpürge ve emniyete götürülen buzlar 26 Ocak 2020 | 552 Okunma Erdoğan-İnce davası böyle sonuçlandı 24 Ocak 2020 | 2.763 Okunma Şeyhin karşısına üç tabancayla çıktı 22 Ocak 2020 | 3.457 Okunma “Şeyhi, terörist olduğu için öldürdüm” 21 Ocak 2020 | 14.343 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar