Orası, hakaret etme yeri mi?

225 günü Anadolu'nun bağrında, halkla iç içe geçirdiler

Duyan da Ayasofya'da daha önce hiç namaz kılınmadığını, ezan okunmadığını sanır. Oysa en az 35 yıldır Ayasofya'da ezan okunuyor, namaz kılınıyordu. AKP'nin yaptığı ise Ayasofya'nın tamamını camiye dönüştürmek oldu.

Ayasofya'nın açılışında Diyanet İşleri Başkanı “Bizim inancımızda vakıf malı dokunulmazdır, dokunanı yakar! Vakfedenin şartını çiğneyen lanete uğrar” dedi. Atatürk'ü hedef almıştı.

ÖYLE BİR İMAM Kİ…

Ayasofya Camiine Başimam olarak atanan Mehmet Boynukalın ise başkanından geri kalır mı? Sosyal medyada Atatürk'ü hedef alan yazılarıyla, din insanına yakışmayan ifadeleriyle hep gündemde kaldı. İnsanın aklına, “Atatürk'e hakaret etmek için mi Ayasofya'nın tamamı camiye dönüştürüldü?” sorusu akla geliyor.

İnsanları kaynaştırması, birlik ve bütünlüğümüzün korunması için hutbeler okunması gerekirken, aksine toplumu geren, ayrıştıran sözler o kubbede yankılandı. Bunun sonuncusu Hafızlık Eğitim projesi icazet töreninde yaşandı. Üsküdar Yıldırım Beyazıt Camii eski İmam Hatibi Mustafa Demirkan, isim....

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
SBK olayında asıl cevaplandırılması gereken soru: 40 milyon dolarlık hisse 7 milyon liraya nasıl devredildi? 22 Haziran 2021 | 4.487 Okunma Soruşturma yetkisi sadece onlarda 20 Haziran 2021 | 831 Okunma O ses kaydında bomba isim var 18 Haziran 2021 | 5.495 Okunma Parayla “iş bağlayan” lobide kimler var? 16 Haziran 2021 | 8.784 Okunma “Belediye önünde bacağından vur ki ders olsun” 15 Haziran 2021 | 3.718 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar