O törende ne vali, ne belediye başkanı vardı

Sözcü Gazetesi Yazarı Saygı Öztürk'ün bugünkü (21.09.2022)''O törende ne vali, ne belediye başkanı vardı'' başlıklı yazısı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile dün Elazığ’daydık. Kılıçdaroğlu, bu kentin yabancısı değil. Ticaret Lisesini bu kentte okudu. İlk şiirleri, makaleleri bu kentin yerel gazetesinde yayımlandı. Akrabalarının bir kısmı Elazığ’da ikamet ediyor.

Tam 41 yıldır CHP Elazığ’da milletvekili çıkaramıyordu. 41 yıl önce Elazığ Milletvekilliği yapan Faik Öztürk de Kılıçdaroğlu’nu karşılayanlar arasındaydı. 41 yıl sonra CHP Milletvekilli seçilen Gürsel Erol, milletvekillerine ev sahipliğinden de tam not aldı. Sevilen, çalışkanlığı ve halkla ilişkilerinin son derece başarılı olduğu belirtilen Gürsel Bey, yakın döneme kadar hep, “Kendimi gelecek seçimde ikinci sıraya yazdıracağım” diyordu. Tabii ittifak sisteminde durum değişmiş olabilir.

“KURTAR” DİYEN SORGULANDI

Elazığ AKP teşkilatı, kadim kente yakışmayan afişlerle bilboorları donatmıştı. Genel Başkan Kılıçdaroğlu da, bu afişlerden birisinin önüne geçip hatıra fotoğrafı çektirdi. Konuştuğumuz vatandaşlar da AKP’yi afişleri nedeniyle eleştirdiler. İnsanlar arasında barış-kardeşlik, dostluk istenirken, ayrımcı afişler hiç de yakışmadı.

Deprem, kenti fena vurmuştu. CHP’li...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yargıtay ve Sayıştay aynı duruşu sergilemedi 05 Şubat 2023 | 17 Okunma Bunların hesabı sorulmasın mı?    03 Şubat 2023 | 3.182 Okunma O vaatlerinizle birlikte masa-sandalyeniz de gider 01 Şubat 2023 | 2.975 Okunma 6’lı masanın, saray planı 31 Ocak 2023 | 1.216 Okunma 100 yılda Cumhurbaşkanlarımızı nasıl seçtik? 29 Ocak 2023 | 211 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar