Karamollaoğlu: Olay günü Aczmendiler gelmişti

Belalı bir yıldı. Suikastlar, olaylar hiç eksik olmuyordu. 2 Temmuz 1993’te akşam saatlerine doğru Sivas’tan görüntüler televizyonda gösterilmeye başlandığında Türkiye nefesini tutmuştu.

O günden sonra hiç ara vermeyen acı yaşanıyor.

Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, o dönem Sivas Belediye Başkanı idi. AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oluşturmak istediği “Cumhur İttifakı”na, Karamollaoğlu da davet edilmişti. İttifakta yer almayacağını açıklayınca AKP’lilerin hedefi oldu. Onun, Sivas katliamının yaşandığı dönemde belediye başkanı olduğu hatırlatıldı. O hatırlatmalar üzerine arşivi taradık. Mülkiye müfettişlerinin raporunda dönemin belediye başkanı Karamollaoğlu’na dönük bir suçlama yoktu.

POLİSİ GÖNDERMİŞLERDİ

Sivas olaylarının sorumlusu gibi gösterilmek istenen Temel Karamollaoğlu ile bir sohbetimizde “Sivas’ta Madımak Oteli’nin yakılması ve 33 aydının ölümlerini” ve kendisine dönük eleştirileri hatırlattım. “Anlatayım” dedi. Karamollaoğlu’nu dinlilyorum:

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Size tarihi bir olayı anlatacağım: Çuval misillemesi 08 Temmuz 2020 | 2.991 Okunma Öyle bir emir asla verilmedi 07 Temmuz 2020 | 3.486 Okunma Bu karardan haberiniz yok mu? 05 Temmuz 2020 | 1.077 Okunma Bu bir torpil listesidir 03 Temmuz 2020 | 5.063 Okunma Danıştay’ın Ayasofya kararı 01 Temmuz 2020 | 2.588 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar