İstihbaratçı anlatıyor

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na suikast yapılacağına ilişkin bilgi, OdaTV’deki meslektaşlarımız tarafından öğrenilince, bunu haberleştirmeleri önemli bir gazeteciliktir.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na suikast yapılacağına ilişkin bilgi, OdaTV’deki meslektaşlarımız tarafından öğrenilince, bunu haberleştirmeleri önemli bir gazeteciliktir. Ama, bu bilginin İmamoğlu’nun çevresinden yayılması, üstelik böyle bir tehlike varsa, şüpheliler yakalanmadan önce o bilginin paylaşılması ise en çok korunan kişiye zarar verir.

Deneyimli bir istihbaratçıyla konuştum. İmamoğlu konusunu açınca, “Bu istihbaratın, İmamoğlu’na söylendiğini öğrendiğimde şoke oldum” diyor. Aynı istihbaratçı “İmamoğlu’nun bu durumda karşı atak yapması, bunun için koruma almadan direksiyona geçmesidir." önerisinde bulundu. Bir istihbarat kuralını hatırlattı. "Bir hedefe, asla 'Seni öldürecekler' diye tebligat yapılmaz. Korumaları varsa ona söylenir, hedef olan kişi korunur."

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Rektör ataması neye göre yapıldı? 13 Ocak 2021 | 644 Okunma Efendiler, yine acımadı 12 Ocak 2021 | 483 Okunma Sanık: Emin Çölaşan 10 Ocak 2021 | 459 Okunma Yunanistan, önce Türk’ü, sonra azınlığı sildi 08 Ocak 2021 | 254 Okunma Boğaziçi’nin soylu geleneği 06 Ocak 2021 | 947 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar