Ekmek kuyruğunda 25 dakika

Son günlerin en güncel konusu ekmek fiyatları. Yalnız ekmek değil, hemen bütün sebze, meyve, gıdalar zamlandı. Birçok alanda stokçuluk, karaborsa hortladı. Ekmek fiyatları da bundan nasibini aldı. Aynı tip undan...

Son günlerin en güncel konusu ekmek fiyatları. Yalnız ekmek değil, hemen bütün sebze, meyve, gıdalar zamlandı. Birçok alanda stokçuluk, karaborsa hortladı. Ekmek fiyatları da bundan nasibini aldı. Aynı tip undan üretilen ekmeğin fiyatı Halk Ekmek Fabrikası’nda daha ucuz. Hayat pahalılığıyla birlikte Halk Ekmek satış noktalarında ekmek alabilmek için kuyruklar saatine göre uzadıkça uzuyor.

Geçen haftalarda Ankara’da bir fırına gitmiş, kepi takıp, önlüğü giyip fırının başına geçmiştim. Dışarısı soğuk, içerisi ise sıcaktı. Dün de Halk Ekmek satış noktasına gittim. Saat 12.10’u gösteriyordu. Kuyruğa girdim.

ÇORBAYA DOĞRAYIP…

İlk dikkatimi çeken herkesin elinde ya bez ya da naylon torba vardı. Arkamda duran beyin de elinde büyük torba vardı. “Kaç ekmek alacaksınız?” diye sorduğumda, “10 taneden fazla verilmiyor. Ben de 10 ekmek alacağım” dedi. “Nüfusunuz mu kalabalık?” dediğimde cevabı şöyle oldu:

“Her gün gelip dakikalarca, bazen bir saate yakın kuyrukta beklediğimiz oluyor. Her gün gelmemek için ekmeği fazla alıyorum.”

Önümdeki Ali Bey söze girdi, “Ekmeği ben de fazla alıyorum. Çünkü karnımızı ekmekle doyuruyoruz. Çorbanın...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Seyyid genel başkan 18 Ocak 2022 | 1.481 Okunma O siyasetçinin adı Savcılığa verildi mi? 16 Ocak 2022 | 685 Okunma Tarikatların da şikayeti var 14 Ocak 2022 | 815 Okunma Belediyenin araçları kimlere verilmiş 12 Ocak 2022 | 1.140 Okunma Uyardınız da İmamoğlu gereğini yapmadı mı, yoksa bildirmediniz mi? 11 Ocak 2022 | 549 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar